Teknolojix Haber
MOBİL

Android Kullanıcılarının Kafasını Karıştıran Google Play Store Değişikliği

Android kullanıcıları şu sıralar, güncellenen uygulamaları hakkında Play Store’dan bildirim alamadıklarından şikayetci. Bu değişikliğin bilinçli olarak yapıldığını açıklayan Google,bu adım nedeniyle kullanıcıların tepkisini çekti.

Son günlerde birçok Android kullanıcısı, uygulamalarının güncellendiğini bildiren herhangi bir bildirim görmediklerinden oldukça şikayetci. Bu alışılmadık olay, ilk etapta Google Play Store’da yaşanan bir sorun olarak nitelendirilse de, olayın iç yüzünün farklı olduğu ortaya çıktı.

Kullanıcıların kafalarını karıştıran bu değişiklik hakkında birden fazla rapor yayınlanmasının ardından nihayet açıklama yapma gereği duyan Google, gelmeyen bildirimlerin aslında bir sorun değil, bilinçli bir değişiklik olduğunu söyledi.

Google’ın bu adımındaki tek amacı ise akıllı telefonlardaki bildirim karmaşasını azaltmak. Şirket, buna benzer bir stratejiyi popüler tarayıcısı Chrome’da da uygulamıştı. Kullanıcıların Chrome’dan çok daha az bildirim almasını sağlayan ABD’li teknoloji devi, Play Store için de aynı düşüncede.

Kısacası, Android kullanıcıları bundan sonra ‘uygulama güncellendi’ bildirimlerini görmeyecek. Aslında kullanıcıların pek çoğu bu ufak değişikliğin farkında bile olmayacaktır. Play Store, uygulamalar güncellenirken hala bildirim veriyor; ancak işlem tamamlandığında söz konusu bildirimler ortadan kayboluyor. Dolayısıyla, uygulamalarınızın güncellenmediğinden endişe duymanıza gerek yok.

Related posts

OnePlus Z ‘nin Özellikleri Ortaya Çıktı! İşlemcisi Dikkat Çekici!!

Fatih Akgün

Telefonunuz da bu uygulama varsa silin!

Fatih Akgün

Sensor Tower, iOS ve Android kullanıcıların bilgililerini gizlice kullanmış.

Fatih Akgün

Yorum Yap