Teknolojix Haber
YAZILIM

ANDROİD OYUNLARINI PC OYNAMAK nasıl mı?

ANDROİD OYUNLARINI PC OYNAMAK

Bluestack uygulamasıyla Adroid oyunlarını PC oynamak nasıl mı? Şimdi Android oyunlarınızı nasıl bilgisayarınızda oynayacağınızı merak ettiğiniz için buradasınız. hemen açıklıyoruz. BlueStacks App Player, BlueStacks 2 ve BlueStacks 3 uygulamaları ile ilgili merak ettiğiniz tüm bilgileri ve detayları içeriğimizde sizin için bir araya getirdik.

ANDROİD OYUNLARINI PC OYNAMAK nasıl mı? Bir Android platformu kullanmaya ihtiyaç duyuyorsanız ama aynı zamanda herhangi bir Android akıllı cihaz satın almak istemiyorsanız; BlueStacks sorununuzu çözecektir. Dünyaca ünlü Google’ın işletim sistemine erişim sağlamak için Android bir cihaza sahip olmak zorunda değilsiniz. Çünkü bu işlem 2011 yılından beri tek bir program kullanılarak yapılabilmekte ve kullanımı da çok kolay.

ANDROİD OYUNLARINI PC OYNAMAK
ANDROİD OYUNLARINI PC OYNAMAK

Eğer BlueStacks’ı daha önce duymadıysanız bile içeriğimizdeki bilgileri okuyarak bu konunun her yönüyle ilgili fikir sahibi olabilirsiniz. Peki, BlueStacks nedir ve nasıl çalışır?

BlueStacks, masaüstü üzerinden akıllı telefonlarınızda yüksek hafıza tüketen mobil oyunlar oynamak için tasarlanan bir portal olarak hayatımıza girdi. Şimdi de tam fonksiyonu bir uygulama oyuncusu olarak hayatına devam etmeyi başardı. Android’in tüm ekosistemini bir araya getirmeyi başaran bu uygulama, Windows ve Mac işletim sistemli cihazlar için benzersiz bir şekilde tasarlanmış bir masaüstü programı olarak tüm dünyada milyonlarca kişi tarafından kullanım sağlanıyor.

ANDROİD OYUNLARINI PC OYNAMAK
ANDROİD OYUNLARINI PC OYNAMAK

BlueStacks App Player Nedir?

Akıllı telefon kullanımının bu denli artmasının nedeniyse, her kullanıcının kendine uygun bir uygulama bulabilmesi ve bu uygulamaları kullanarak hayatını kolaylaştırabiliyor olması. En çok kullanılan Google’ın işletim sistemi olan Android olması bir sır olmamakla beraber iOS gibi rakip platformlar da dünya genelinde çok sayıda kişi tarafından kullanılmakta.

Ancak evrensel bir uyumluluk hususu söz konusu olduğundaysa, hiçbir platform henüz Android’i yenebilecek konumda değil. Zira Android şu an dünyanın en uyumlu platformu olarak çoğunluk tarafından daha çok tercih edilmekte. Android işletim sistemi için geliştirilen çoğu uygulamanın ücretsiz indirilebilmesi de Android’in dünya genelindeki popülaritesi için önemli bir katkı faktörüdür.

BlueStacks, bu popüler Android uygulamalarının daha geniş bir ekranda kullanılabilmesine olanak sağlamıştır. Mobil ekosistemin sınırlarını masaüstüne getiren eşsiz platform olan BlueStacks, aynı zamanda Android Emulator olarak da bilinir ve BlueStacks App Player, Windows ve Mac cihazlarındaki tüm Android uygulamalarını masaüstünde oynamanıza imkan verir. Ayrıca metin mesajlarını alabilir, Google Play Store’a erişim sağlayabilir ve bir Android cihazın hemen hemen tüm işlevlerini hiç zorlanmadan uygulayabilir.

Elde edilen istatistiklere göre, Android cihazlarda kullanılabilen uygulamaların neredeyse %96’sının BlueStacks ile uyumlu olduğu düşünülmektedir. Bununla birlikte Android cihazlarda oynanan oyunların da yaklaşık %86’sı BlueStacks kullanarak oynanabilir özelliğe sahip.

ANDROİD OYUNLARINI PC OYNAMAK

BlueStacks Özellikleri

  • Bilgisayarın tüm öğeleriyle kolayca entegre olur. Fare, kamera, mikrofon ve sensörler gibi bileşenleri bir araya getirebilir. Android uygulamaları bir daha büyük ekranlarda kullanmayı daha kolay hale getirir.
  • Geliştiriciler için de uygundur. Bir yazılımcı, Android için geliştirdiği bir uygulamanın performansını BlueStacks üzerinden kolayca test edebilir. Burada yapılan testin sorunsuz bir şekilde tamamlanmasına yardımcı olan bir mod da mevcuttur.
  • Oyuncu dostu olma özelliği sayesinde oyuncular BlueStacks kullanarak oyunlarını doğrudan Facebook ya da Twitch’e canlı olarak aktarabilirler.
  • Hızlı güncellemeleri de mevcut. BlueStacks 2 ve BlueStacks 3 bu amaçla piyasaya çıkarılmıştır. Bunlar ek özellik içeren, geliştirilmiş ve güncellenmiş versiyonlar yapılmıştır.
  • Android cihazlarını benzer. BlueStacks App Player’ın ana ekranı, Android cihazların ana ekranı gibidir. Benzer bir menüye ve simgelere sahiptir ve bir uygulama yüklendiğinde, simgesi BlueStacks’ın ana ekranında eklenir.
  • Kullanıcıyla dost olur. Uygulama yüklemek ve yüklenen uygulamaları kullanmak aşırı derece basittir. Yapılan güncellemelerin her biri kullanıcı deneyimini daha fazla iyileştirmek üzere tasarlanmaktadır.

Buraya tıklayarak Bluestacks indirme sayfasına ulaşabilirsiniz.

Related posts

Microsoft, Siber Güvenlik Araştırmacıları için Koronavirüs Tehdit Verilerini Açık Kaynaklı Hale Getirdi

Fatih Akgün

MacOS İçin Yeni Bir Office Insider Güncellemesi Yayınlandı!

Fatih Akgün

MSSQL nedir?

Özge Kandemir

Yorum Yap