Teknolojix Haber
YAZILIM

En İyi Android İçin Geliştirilmiş Web Tarayıcıları 2020

En İyi Android İçin Geliştirilmiş Web Tarayıcıları 2020

Android’de kullandığınız mevcut tarayıcınızı veya Chrome’u bir an için unutun ve sadece bu başarılı tarayıcıların sunduklarına göz atın.

Android’li telefonunuzla veya tabletinizle gelen web tarayıcısı, sunduğu işlevlerle size yetiyor yada yetmiyor olabilir. Ancak Android’de farklı alanlara odaklanan birçok alternatif web tarayıcısı olduğunu belirtmekte fayda var. Bu yazımızda hafif web tarayıcılarına ele aldık. Bunlardan bazıları, gizliliğe önem vererek tarayıcıyı her kapattığınızda tüm izleri temizliyor.

İşte web deneyiminizi farklı noktalara taşımayan 5 Android web tarayıcısı.

1. Firefox Focus

Firefox’un Android’deki tam sürümü oldukça iyi bir web tarayıcısı. Ancak daha yeni bir tarayıcı olan Firefox Focus bizim favorilerimiz de yer alıyor. Firefox Focus’u kapattığınızda tüm tarayıcı geçmişiniz silmekte. Bunu tarayıcıyı kapatmadan da sağ alttaki çöp kutusu simgesine dokunarak da yapabiliyorsunuz.

2. Opera Touch

Opera Touch, tek elle kullanmaya odaklanmış bir web tarayıcısı. Alışılmadık bir arayüze sahip olan Opera Touch, sıkça kullandığınız tarayıcı işlevlerine tek dokunmayla ulaşmanıza imkan veriyor. Bağlı PC’lerle de bağlantı paylaşmak Opera Touch ile çok kolay.

3. Microsoft Edge

Windows 10’da varsayılan tarayıcınız olarak Microsoft Edge mevcut ama kullanmıyor olabilirsiniz, ancak tarayıcının mobil sürümü hiç de kötü değil. Mobil Edge, farklı bir takım tarafından geliştiriliyor ve bu yüzden kendine özgü işlevlere sahip. Örneğin Edge, haber konusunda kötü ün yapmış siteleri ziyaret ettiğinizde sizi uyarıyor. Microsoft hesabınıza oturum açarak yer işaretlerinizi eşitleyebiliyorsunuz; tabi eğer masaüstünde Windows 10 kullanıyorsanız.

4. Puffin

En hızlı mobil tarayıcılardan biri olarak sayılabilen Puffin, gizliliğinizi korumaya yönelik özelliklere ve bir de herkesin sevebileceği reklam engelleyicisine de sahip.

5. Flynx

Flynx, ilginç bir web tarayıcısı çünkü tüm ekranınızı kaplamak yerine kullandığınız uygulamanın üzerinde yüzer bir pencere olarak karşımıza çıkan bir görünüyor. Sosyal medya ve mesajlaşma uygulamalarını sıkça kullanıyorsanız, Flynx’i seçmek mantıklı olabilir.

Related posts

Google ana sayfasında 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için Doodle oldu.

Fatih Akgün

Milli İşletim Sistemimiz Pardus’un Okullardaki Kullanımı Yaygınlaşıyor

Yasemin ACAR

Apple ve Çin Sansürü

Fatih Akgün

Yorum Yap