Teknolojix Haber
YAŞAM

Anti-5G Kuantum Makinesi Mi?

“Anti-5G Kuantum Makinesinin” İçinden Çıkan, Görenleri Şaşırttı

5G’nin zararlarını engellediğini iddia eden “Anti-5G kuantum makinesinin” içerisinden çıkan, bazen telefon kutusundan çıkan salatalıktan pek de farklı değilmiş.

5G‘nin olumsuz yanlarıyla ilgili üretilen komplo teorileri, internette belirli bir kitleyi kendine inandırmayı sürdürüyor. Oluşan korkudan faydalanmak isteyen sahtekarlar, meydana çıkardıkları sahte bir ürünle para kazanma peşindeler.

 

 

BioShield Distribution adlı firmanın tanıttığı “kuantum holografik katalizör teknolojisini” kullanan bir cihaz (5GBioShield USB çubuğu), firmanın iddiasına göre tüm evinizi 5G‘den koruyor. Ancak 348 dolarlık cihaz sökülüp içerisine bakıldığında ucuz bir USB bellek çubuğundan ibaret olduğu, korumaya yönelik gerçek veya hayali hiçbir bileşen içermediği anlaşıldı.

Dünya Sağlık Örgütü, 5G‘nin sağlığa etkileri üzerine kapsamlı araştırmaların yapıldığını ve teknolojinin güvenli olduğunu belirtiyor. Buna karşın anti 5G taraftarları, yeni nesil ağın bir dizi sağlık sorununa yol açabildiğini ileri sürüyorlar. 5G‘nin korona virüsünün yayılmasına yol açtığını bile söyleyen bir kitle bile var.

128MB’lık ucuz bir USB belleği olan 5GBioShield, BioShield Distribution‘ın sitesinde satılmaya hala devam ediliyor.

Related posts

Son Dakika!!Fatih Terim’in Sağlık Durumu!!Mustafa Cengiz’den Açıklama!!

Fatih Akgün

Bayramı Evlerinde Geçirebilmeleri için Yaklaşık 25 Bin Türk Vatandaşı Tahliye Edilecek

Fatih Akgün

İBB’nin, Corona Virüsüyle İlgili İlk Ciddi Önlemleri

Yasemin ACAR

Yorum Yap