Teknolojix Haber
MOBİL

Apple 2020 iPhone 12 ailesi planı sızdırıldı!

Apple’ın 2020 iPhone planı sızdırıldı!Apple’ın önümüzdeki dönemde iPhone SE 2 ile karşımıza çıkması beklenirken, gelecek yıl Eylül ayında sunacağı yeni iPhone‘lar hakkında detaylar da gelmeye başladı.

Çıkışına neredeyse bir yıl olan iOS 14 için çalışmalar devam ederken, gözler iOS 13.3 güncellemesine çevrilmiş durumda. iOS 13.3 çıkış tarihi bir GSM operatörü sayesinde ortaya çıktı.

2020 iPhone 12 ailesi planı netleşti!

iPhone SE 2 ile ilgili detaylar sızdırılma devam ederken bugün de 2020 iPhone modelleri hakkında önemli bir sızıntı geldi. İsabetli sızıntılarıyla tanınan Apple analisti Ming-Chi Kuo’nun son tahminlerine göre 2020’de beş yeni iPhone modeli piyasaya sürülecek. Bununla birlikte 2021’de de iPhone SE 2 Plus modeli karşımıza çıkacak.

MacRumors tarafından ortaya çıkartılan TF International Securities adlı bir araştırma notunda Kuo, 2020’nin ilk yarısında 4.7 inç LCD ekranlı iPhone SE 2 için beklentilerini, ardından iPhone 12 serisinin detaylarını ortaya çıkardı.

Kuo, dört üst seviye modelin hepsinin Qualcomm X55 modemiyle 5G‘yi desteklemesini bekliyor; yalnızca 6G veya Sub-6G destekleyen modellerin bulunmasının da ülkeye göre değişeceğini de raporuna ekledi.

Kuo, mmWave’li iPhone modellerinin Amerika Birleşik DevletleriKanadaJaponyaKore ve Birleşik Krallık dahil olmak üzere beş pazarda satışa sunulmasını bekliyor. Üretim maliyetlerini azaltmak için 5G penetrasyon oranı da artırılmış.

İlk olarak karşımıza çıkacak iPhone SE 2, çerçeveler ve bir Touch ID ile iPhone 8’e benzemesi bekleniyor. 4.7 inç bir ekranla karşımıza çıkması beklenen cihazın A13 işlemci ve 3 GB RAM ile desteklenmesi bekleniyor. Muhtemel ihtimaller arasında cihazın tek lensli bir sensör ile de gelmesi bekleniyor.

Diğer dört üs model iPhone’un ise iPhone 4‘e benzemesi bekleniyor. Yani yeni iPhone’ların daha düz kenarlı ve köşeli metal bir tasarımla karşımıza çıkması da beklenen kuvvetli ihtimaller arasında.

Raporlar doğruysa, 2020‘de aşağıdaki iPhone serisi bizleri karşılayacak.

4.7 inç iPhone SE 2: LCD ekran, tek lensli arka kamera, 5G desteği yok

5.4 inç iPhone 12: OLED ekran, çift lensli arka kamera, 5G desteği

6.1 inç iPhone 12: OLED ekran, çift lensli arka kamera, 5G desteği

6.1 inç iPhone 12 Pro: OLED ekran, üçlü lens arka kamera, 5G desteği

6.7 inç iPhone 12 Pro Max: OLED ekran, üçlü lens arka kamera, 5G desteği

Related posts

Hafıza Çözümlerinde JEDEC, UFS 3.1 Standartını Duyurdu: Performans Artarken Maliyet Düşecek.

Meryem ACAR

iPhone 13’le ilgili ilk detaylar sızdı: Yıllardır beklenilen özellik geliyor

Vildan Çelik

“Apple Siri, Sizi Dinlemeye Tam Gaz Devam Ediyor”

Yağmur Kübra Yazıcı

Yorum Yap