Teknolojix Haber
DONANIM GİYİLEBİLİR TEKNOLOJİ

Apple AirPods 3 için beklenen özellikler..

Apple, 2016 yılında satışa çıkardığı ilk AirPods modelinden itibaren kablosuz kulaklık piyasasında büyük bir pazar payına sahip oldu. AirPods Pro modeli 2019 yılında piyasaya sürülmüştü. Bazı kaynaklar bu yıl AirPods 3 modelinin de tanıtılacağı ile ilgili iddialarda bulundu.

Apple, 2016 yılında satışa çıkardığı ilk AirPods modelinden itibaren kablosuz kulaklık piyasasında büyük bir pazar payına sahip oldu. AirPods Pro modeli 2019 yılında piyasaya sürülmüştü. Bazı kaynaklar bu yıl AirPods 3 modelinin tanıtılacağı ile ilgili iddialarda bulundu. Bu sebepten dolayı da Apple, yeni teknolojiler ekleyerek ve ses kalitesini artırarak kullanıcılara farklı model seçenekleri sunmaya devam ediyor. Yeni modelin AirPods Pro’ya benzer bir tasarım ile gelmesi bekleniyor.

Daha iyi ses yalıtımı ve batarya ömrü

Apple‘ın  kullanacağı silikon başlıklar ile yeni modelde daha iyi ses yalıtımı sağlaması bekleniyor. Batarya ömrü konusunda da yenilik yapılacağı söylentiler arasında. Rakiplerinin  AirPods modellerinden daha ucuz olan ürünlerinin batarya ömürleri ile karşılaştırıldığında Apple ürünleri kullanım süresi nedeniyle epey geriye düşüyor.

Bluetooth 5 ve aptX HD desteği

Ayrıca AirPods 3 özellikleri arasında Bluetooth 5 desteğinin de olacağı iddialar arasında yer alıyor.

Bluetooth 5, daha uzun eşleştirme mesafeleri, daha güvenilir kablosuz bağlantı ve daha verimli güç kullanımı sağlamayı planlıyor ki bu da onu destekleyen kulaklıkların daha uzun pil ömrü sağlaması anlamına geliyor. Ayrıca Bluetooth üzerinden dinlenen şarkıları kayıpsız dinleyebilmek için geliştirilen aptX HD özelliğinin yer alması beklenen yeni model, yüksek kalitede müzik dinleyenler için iyi bir seçenek olacak.

AirPods Pro Lite modelinden sonra satışa çıkması beklenen AirPods 3, yaklaşık 399 dolar etiket fiyatı ile karşımıza çıkabilir.

Related posts

Huawei’den Rakiplerini Şaşırtan Hamle

Fatih Akgün

Xiaomi, Giyilebilir Teknolojinin Açık Ara Lideri

admin

Oppo, İlk Akıllı Saatinin Ekran Özelliklerini Açıkladı

Yasemin ACAR

Yorum Yap