Teknolojix Haber
MOBİL TeknolojiXHaber

Apple Car’ın Camları, Böyle Olabilir!

Apple’ın Sır Gibi Sakladığı Otomobili!

Yeni ortaya çıkan bir patent, Apple‘ın bir türlü doğrulamadığı otomobili Apple Car‘ın camlarının oldukça ilginç bir özelliğe sahip olacağını belirtiyor.

Yeni fark edilen bir Apple patenti, sürüş sırasındaki gizliliğe yönelik ciddi fikirler yürütüyor. Ve otomobilin penceresine sığacak bir teknolojinin hayalini kuruyor.

Yeni keşfedilen patentte saydamlığı ve renk tonu değişebilen bir otomobil penceresi anlatılıyor. Bu sayede kullanıcı renk tonunu ve hatta farklı açılardan görünürlüğü değiştirebiliyor. Böylece yolcuların dışarıyı görmesi sağlanırken, içerinin görülmesi engellenebiliyor.

Patentteki heyecan verici bir ayrıntı, sensörlerin renk tonu ve yansıtma özelliklerini güneşe ve hava koşullarına göre otomatik olarak ayarlamaya yardımcı olması.

 

 

Teknoloji patentinde “ayarlanabilir renk tonu katmanları, ayarlanabilir yansıtma katmanları ve pencereye eklenecek ayarlanabilir pus katmanları” ayrıntılı olarak anlatılırken, ayarlanabilir parçaların “yerinde kullanılabileceği” söyleniyor ve bunların yanında “sabit kısmen yansıtıcı aynalar, sabit renk tonu katmanları ve / veya sabit pus katmanları“ndan da bahsediliyor.

Başvurusu Temmuz 2017‘de yapılan patentin herkese yeni açıldığı anlaşılıyor. Bunun anlamı, Apple’ın uzun süredir teknoloji üzerinde çalıştığı ve teknolojiyi görmemize az kaldığı olabilir. Elbette, Apple’ın kendi otomobilini yapacağına dair henüz bir kanıt yok.

Related posts

Casper VIA Akıllı Telefon Serisinin En Yeni Üyesi İle Tanışın

Fatih Akgün

Dünya Sağlık Örgütü, Koronavirüse Karşı Atılması Gereken 6 Adımı Paylaştı

Yasemin ACAR

Dünya devi  Google bu kez en kapsamlı beyin haritasını dünyayla paylaştı…

Meryem ACAR

Yorum Yap