Teknolojix Haber
ÜRÜN İNCELEME

Apple, Daha Büyük Ekranlı iPad ve iPad Mini’yi Piyasaya Sürebilir

Apple analisti Ming-Chi Kuo’nun bildirdiği  yeni bir yatırımcı notuna göre, Apple yeni 10.8 inçlik bir  iPad ve 9 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip yeni bir iPad mini piyasaya sürmeyi planlıyor.
Notta ayrıca kulaklarda söylenti olarak dolaşan Apple’ın yeni artırılmış gerçeklik gözlükleri için 2022’de çıkış yapma potansiyeli olduğu belirtiliyor.

Kuo’ya göre, yeni 10.8 inç iPad bu yılın ikinci yarısında piyasaya çıkacak. 8.5 ila 9 inç arasında bir yerlerde bir ekran boyutuna sahip olacak yeni iPad mini ise  2021’in ilk yarısında piyasaya sürülecek.

Bu yeni iPad’lerin Apple’ın mevcut modellerin yerini alıp alamayacağı tam olarak belli değil. Apple‘ın en ucuz olan  iPad’inin 10.2 inç ekranı, iPad Air’in 10.5 inçlik bir ekranı var. Yani 10.8 inçlik bir iPad‘in her iki modelden de daha büyük bir ekranı olacak.

Ve 9 inç ekrana sahip olacak bir iPad mini, mevcut iPad mini’nin 7,9 inç ekranından sonra büyük bir sıçrama olacak gibi görünüyor.

 

Kuo, yeni iPad‘lere ek olarak Apple‘ın artırılmış gerçeklik gözlüklerinin en erken 2022’de piyasaya sürülebileceğini bildirdi. Apple‘ın bir tür AR kulaklığı hakkında birçok söylenti var. The Information, Kasım ayında Apple‘ın aslında iki ayrı cihaz  – 2022’de piyasaya sürülecek bir AR kulaklık ve bir yıl sonra piyasaya sürülecek bir AR gözlük – üzerine çalıştığını bildirmişti. Kuo’nun bu cihazlardan hangisinden bahsettiği tam olarak belli değil.

Şirket, AR veya VR cihazında  kullanılacağı düşünülen teknolojilere yatırım yapmaya devam edecek gibi görünüyor. Çünkü sanal gerçeklik şirketi NextVR’yi satın aldığını da Apple bugün doğruladı.

Related posts

Yeni Google Pixel Buds’ların Sertifikaları Ortaya Çıktı

Yasemin ACAR

Kas Hastası Çocuklar İçin ‘Mobil Yürüme Robotu’ Tasarlandı…

Meryem ACAR

Saniyeler İçerisinde Çıktı Alabilen 3D Yazıcı Geliştirildi !

Fatih Akgün

Yorum Yap