Teknolojix Haber
DONANIM TEKNOLOJİ (Genel) ÜRÜN İNCELEME

Apple Dizüstü Bilgisayar Serisi MacBook Air Yakında Tanıtılacak..

Tüm dünyayı etkisi altına alan Corona virüsü salgını, Apple mağazalarının tek tek kapanmasına yol açsa da donanım ürünlerinin üretim döngüleri  tüm hızıyla devam ediyor. Apple’ın dizüstü bilgisayar serisinin temsilcisi yeni MacBook Air, önümüzdeki hafta başında kullanıcıların beğenisine sunulması öngörülüyor.
MacBook Air ile ilgili görsel sonucu

Piyasa analistleri, içinde bulunduğumuz 2020 yılında MacBook’taki yeniliklerin neler olabileceği ile ilgili öngörüleri bulunmakta. Önümüzdeki hafta piyasaya çıkması beklenen MacBook Air’ın, birtakım yenilikleri beraberinde getireceği tahmin ediliyor. Bunlardan biri, dizüstü bilgisayarın iyileştirilmiş klavyesi özelliği.

Analistler, Apple’ın yeni bir Touch Bar hazırladığını tahmin ediyor. Bu arada Corona virüsü teknolojik gelişmeleri etkilerken ve Apple mağazalarının kapanmasına neden olurken ABD merkezli teknoloji devinin, müşterilerinin bozulan Mac Pro’larını nasıl tamir edeceği de belirsizliğini koruyor. Ayrıca MacBook Pro ve MacBook Air’ın, en son 16 inçlik MacBook Pro’da görülen yeni klavye ile küçük bir güncelleme alacağı yönünde söylentiler var.

Yeni MacBook Air, nisan ayında da gelebilir:

Bahsi geçen tüm yenilikler için 2020 yılının ikinci çeyreğine işaret ediliyor. MacRumors’ın aktardıkları doğruysa Apple, yenilenen MacBook Air’ı önümüzdeki hafta tanıtabilir ve ardından söz konusu dizüstü bilgisayarları nisan ayında piyasaya sürmeye başlayabilir. Öte yandan devam eden Corona virüsü salgının da üretimi etkileyip etkilemeyeceğini hep birlikte göreceğiz.

MacBook Air ile ilgili görsel sonucu

En son MacBook Air’ın tasarımına ait söylentiler 2018 yılının sonlarına doğru ortaya çıkmaya başlamış; Temmuz 2019’daysa cihaz, küçük bir yenilemeyle piyasaya sürülmüştü. Ne yazık ki yeni MacBook Air’ın söylentilerine ilişkin daha iyi bir klavyenin ötesinde herhangi bir bilgi mevcut değil.

Söylentilere göre Apple, Corona virüsü ortaya çıkmadan önce iPhone SE 2’yi tanıtmak için mart ayında bir etkinliği planlıyordu. Yeni ve güncellenmiş MacBook Air’ın da o tarihte görücüye çıkması bekleniyordu.

Related posts

Corona Virüs Hava Kirliliğini Engelliyor

Fatih Akgün

Notebook (Dizüstü Bilgisayar) Fiyat Listesi (10 Ağustos-15 Ağustos)

Fatih Akgün

Xiaomi Telefonlarının Yeni Arayüzü MIUI 12’den İlk Ekran Görüntüleri

Fatih Akgün

Yorum Yap