Teknolojix Haber
MOBİL

Apple, eski model iPhone sahiplerine 25 dolarlık bir ödeme yapacak.

Performans yavaşlatmasına gittiğini kabul eden Apple, eski iPhone sahiplerine talep etmeleri halinde 25 dolarlık bir ödeme yapacak.

 

Eski telefon modellerini kasıtlı olarak yavaşlattığı iddiası üzerine açılan davada 500 milyon dolar ödemeyi kabul eden Apple şirketi, iPhone 6, 6S, 7 ve telefona sahip müşterilerine talep etmeleri halinde 25 dolar (155 TL) ödemede bulunacak.

 

 

SORUMLU OLDUĞUNU KABUL ETTİ

Apple şirketi 2017 yılında, eski model cihazlarında “beklenmedik şekilde kapanmaların önüne geçmek” gerekçesiyle performans yavaşlatmasına gittiğini kabul etti, bunun üzerine bazı müşteriler tarafından dava edildi. Şirket, tüketici avukatları ile varılan anlaşma gereği sorumlu olduğunu kabul etti.

500 MİLYON DOLARA KADAR ÖDEME SÖZÜ

Ünlü teknoloji firması, hatasını kabul etmesinin ardından batarya değişimlerinde 29 dolarlık indirime gitti. Ancak, bir çok kişi bu süreçte yüzlerce dolar harcayıp yeni telefon aldıklarını ve mağdur olduklarını belirterek tüketici avukatlarına başvuruda bulundu. California merkezli şirket, bu konuda hatasını kabul etmese de tüketici avukatları ile uzlaşma yolunu seçti ve 93 milyon doları avukatlara verilmek kaydı ile 500 milyon dolara kadar ödeme yapma sözü verdi.

HANGİ MODELLERİ KAPSIYOR?

Anlaşma gereği, iPhone 6, 6S, 7 ve SE model telefonu olan müşteriler talepte bulunmaları halinde şirketten 25 dolar iade alabilecek.

Related posts

Galaxy M11: Uygun Fiyatlı Telefon

Fatih Akgün

1 Temmuz itibariyle iPhone’ların Yeni Fiyatları!

Fatih Akgün

Xiaomi Redmi 9 Özellikleri Ve Fiyatı Sızdırıldı! İşte Yeni Modeller

Fatih Akgün

Yorum Yap