Teknolojix Haber
MOBİL

Apple Hayranından iPhone 12’nin Satışlarını Tavan Yaptırabilecek Tasarım

Apple hayranı bir tasarımcı, şirketin önümüzdeki sonbaharda tanıtacağı iPhone 12 akıllı telefon serisi için konsept bir tasarım videosu hazırladı. Oldukça iddialı ve dikkat çekici olan bu tasarım ile Apple, şimdiye dek yapmadığı devrimsel yeniliklerle karşımıza çıkabilir.
Geçtiğimiz sonbaharda iPhone 11 serisini pazara çıkaran Apple, 2020 yılı içerisinde tanıtacağı yeni cihazlar için çalışmalara başladı. Bu noktada uygun fiyatlı iPhone 9 modelini önümüzdeki günlerde tanıtması beklenen firma, 2020 yılının sonbaharındaysa iPhone 12 serisini kullanıcıların beğenisine sunacak.

Şirket, iPhone X’ten bu yana telefonlarının tasarımında devrimsel bir yenilik yapmıyor. Bu sebeple kullanıcıların iPhone 12 serisine olan beklentileri bir hayli artırıyor. Bu noktada pek çok tasarımcı, teknoloji devinin yeni amiral gemisi ailesi için konsept tasarımlar hazırlayıp paylaşıyor. Paylaşılan en yeni hayran yapımı konsept tasarım videosuysa adeta iPhone 12’nin satışlarını fırlatacak cinsten. Gelin birlikte bu tasarıma bir göz atalım, daha sonrasında tasarım üzerine konuşalım.

iPhone 12’nin hayran yapımı konsept tasarımı:

Sektöre yakın kaynakların büyük bir bölümü, iPhone 12 serisinde iPhone 4 ile başlayan ve iPhone 5S ile son bulan köşeli tasarımın geri geleceğini söylüyor. Müşterilerin büyük bir bölümünün iPhone 5 serisine olan ilgisi göz önüne alındığında Apple’ın böyle bir hamle yapması oldukça muhtemel görünüyor. Videoyu hazırlayan hayran tasarımcıda bu beklentilerin farkında olacak ki tasarımında nispeten daha köşeli bir akıllı telefona yer vermiş.

Öte yandan Apple’ın iPhone 12 serisinde ‘çentik’ tasarımını terk edeceğini düşünen tasarımcı, bu noktada kamera ve sensörler için üst tarafa ince bir çerçeve tasarlamış. Çerçevenin hemen üzerindeyse şimdiye kadar pek alışık olmadığımız bir hologram modülü bulunuyor. Ayrıca telefonun kenarları saran ekranı ve işlevsel minyatür uygulama simgeleri de dikkatleri üzerine çekiyor.

Bilindiği üzere sektördeki pek çok dev firma, akıllı telefonlarında en az dört kameraya yer vermeye başladı. Bu videoda yer alan konsept iPhone 12 tasarımında da altı farklı arka kameranın bulunduğunu görebiliyoruz. Ancak gerçek iPhone 12 serisinin iki veya üç kameraya sahip olması ve Pro modelinde bu kameralara ek olarak bir de ToF sensörünün bulunması bekleniyor.

Son birkaç aydır iPhone 12 serisine ait pek çok farklı tasarım gördük ve konsept video izedik. Fakat bunların yalnızca iddiadan ibaret olduğunu ve telefonların nasıl bir tasarımla geleceğini söylemenin şimdilik zor olduğunu belirtebiliriz.

Related posts

Lenovo Legion Phone, Sıra Dışı Tasarımı İle Ortaya Çıktı!

Semih Bozkurt

Telefonu değil Launcher’ ini değiştirin :)

Fatih Akgün

Nisan Ayında En Çok İndirilen Uygulamalar Belli Oldu!

Fatih Akgün

Yorum Yap