Teknolojix Haber
MOBİL

Apple iPad galiba satılmıyor!

Apple iPad fiyatlarını geri çekmeye başladı!

Galiba satılmıyor!!

Apple iPad fiyatlarını Çin pazarında ciddi anlamda düşürdü. Özellikle 128GB model için Apple harika bir indirim yaptı.

Peki Türkiye’de indirim olacak mı?

Tablet pazarı bundan yıllar önce hepimiz tarafından kullanılan ürünlerdi. Android telefon üreticileri de tablet geliştridiler ama hiçbiri başarılı olamadı. Bunun en büyük sebebi ise Google oldu. Android işletim sistemini bir türlü tabletlere port edemeyen Google bu noktada büyük üreticilerin tablet pazarından çekilmesine sebep oldu. Bu pazarda sadece Samsung üretir noktada ve tablet tarafından Apple‘ın üstünlüğü ise herkes tarafından kabullenilmiş bir gerçek. Apple iPad fiyatlarında bugün büyük bir indirim başlattı.

Çin’de başlayan bu indirim sonrasında fiyatlar şöyle oldu;

  •  32 GB Hafızaya sahip model 358 dolar
  • 128 GB Hafızaya sahip model 430 dolara geriledi

Fiyatların ilk hali ise şöyleydi 32 GB Hafızalı model 387 dolardan ve 128 GB Hafızalı model de 502 dolardan satışa sunulmuştu. Apple’ın Çin pazarı için yaptığı bu indirim gerilen Çin Apple arasındaki dengeleri de belki değiştirebilir.

Sen son versiyonlarda Apple Pencil ve Apple akıllı klavye gibi aksesuarlara destek verildiğini de hatırlatalım ama aksesuar tarafında bir indirim bulunmuyor. Bu indirim ülkemize de yansır mı? Bunu da zaman gösterecek. Bu arada birçok kişinin iPhone tarafında indirim beklediğini biliyoruz. Bize göre 2020 yılının tam ortasından sonra Apple stokları bitirmek amacı ile ciddi bir indirim yapabilir.

Related posts

Samsung Galaxy A21s ve Galaxy A11 Tanıtıldı!!İşte Özellikleri ve Fiyatı!

Fatih Akgün

Amerika’ya rağmen tarihte bir ilk Huawei 55, Samsung 53 milyon teslimat yaptı ve zirve değişti

Fatih Akgün

Bu mesaja dikkat! Telefonunuz çökebilir!

Fatih Akgün

Yorum Yap