Teknolojix Haber
MOBİL ÜRÜN İNCELEME

Apple iPhone 12, 6 GB RAM ile Geliyor!

Her geçen gün 2020 model iPhone 12 ile ilgili detaylar daha da netleşmeye başlıyor. Apple‘a yakınlığı ile bilinen MacRumors adlı haber kaynağı, bu yıl tanıtılacak olan 4 farklı iPhone modellerinden en az ikisinin 6 GB RAM seçeneği ile gelmesini beklediklerini belirtti.

iPhone, 2007 yılında tanıtıldığı tarihten itibaren hayatımızda yer edinmeyi başaran büyük teknoloji ürünlerinden bir tanesi. Öyle ki Apple‘ın 2020 yılı içerisinde iki milyarıncı iPhone modelini satmaya hazırlandığını da bundan önceki haberlerimizde belirtmiştik. Eylül 2020’de tanıtılacak olan yeni iPhone modellerinin ise 4 farklı boyut ile gelmesi bekleniyor. İki modelde 6 GB RAM seçeneği kullanılırken, diğer iki modelde ise 4 GB’lık versiyonlar kullanılacak.

Tanıtılması beklenen 4 farklı iPhone 12 modeli

  • 6.7 inç büyüklüğünde iPhone: üçlü kamera ve 6 GB RAM
  • 6.1 inç büyüklüğünde iPhone: üçlü kamera ve 6 GB RAM
  • 6.1 inç büyüklüğünde iPhone: ikili kamera ve 4 GB RAM
  • 5.4 inç büyüklüğünde iPhone: ikili kamera ve 4 GB RAM

 

Kasım ayında Barclay analistleri tarafından yayınlanan bir rapor da, iPhone 12‘ye ait yukarıdaki seçenekleri destekler nitelikte benzerlikler içeriyor. Rapor, 2020’de tanıtılacak en yüksek iki iPhone 12 modelinin  6 GB RAM içerdiğini iddia ediyor. Ayrıca 4 modelin de OLED ekrana sahip olması bekleniyor.

Görünüşe bakılırsa Apple, yeni iPhone modellerini tasarlarken hem boyut hem de fiyat olarak kullanıcılara farklı seçenekler sunmayı planlıyor. Kullanıcılar, yüksek performans ve büyük ekran ile hem en büyük modele hem de nispeten daha uygun fiyatlı küçük ekran ile yeni iPhone‘a kavuşabilecekler.

Apple, 2020’de 5G desteği sunacak mı?

Apple‘ın, 2020 yılında iPhone modellerine 5G desteği sunacağı konuşuluyor. Apple analisti Ming-Chi KuoApple‘ın bu yıl 5G desteği sunması halinde 80-85 milyon iPhone satabileceğini tahmin ettiğini söyledi. Raporda ayrıca tüm pazarların 5G destekli iPhone almayacağı da belirtilmiş. Buna göre baz seviyedeki iki iPhone modeli yalnızca Sub-6GHZ 5G‘yi desteklerken, üst seviyedeki iki pro model ise mmWave 5G‘yi destekleyecek.

Related posts

iOS’ta Bölünmüş Ekran Özelliği Nasıl Görünecek ?

Fatih Akgün

Xiaomi Saç Uzatma Tarağı Üretti

Fatih Akgün

İşlemcisi 5G Destekli Honor 30s Özellikleri Sızdırıldı!

Fatih Akgün

Yorum Yap