Teknolojix Haber
MOBİL

Apple, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus Satışlarını Durdurdu

Apple 2020 model iPhone SE‘yi duyurmasının ardından çevrimiçi mağazasında iPhone 8 ve iPhone 8 Plus satışlarını durdurdu.

Telefon devi Apple, iPhone 11 ve iPhone 11 Pro’nun tanıtımından sonra da  iPhone 8 serisinin satışlarına devam etmişti. Ancak yeni iPhone SE’nin tanıtılmasıyla birlikte iPhone 8’e olan ihtiyaç da ortadan kalkmış oldu.

İkinci nesil iPhone SE, daha hızlı  A13 Biyonik çip, 4.7 inç ekran ve Touch ID  düğmesiyle iPhone 8‘in yükseltilmiş hali gibi olmasından dolayı Apple’ın bu kararı gayet mantıklı görünüyor.  İşlemciyi ve kamerayı da iyileştiren Apple, yeni iPhone SE’de farklı renk seçenekleri ile de geliyor.

iPhone 8 Plus’ın satışlarının durdurulması ise biraz daha farklı bir durum. iPhone SE teknik bakımdan iPhone 8 Plus’tan güçlü. Yeni iPhone SE‘nin şu an itibariyle Plus boyutlu bir sürümü yok, bu nedenle 5.5 inç iPhone 8 Plus‘ın yerine geçebilen doğrudan bir yedeği yok.  O sebeple büyük ekran isteyenler için 5.5 inç ekranıyla iPhone 8 Plus hala cazip bir seçenek.  Apple tarafından satılmasa da iPhone 8 Plus‘ın şimdilik belirli perakendeciler tarafından satılacağını belirtmek gerek.

Açıklanmış kesin bir bilgi olmasa da bazı söylentiler, iPhone SE Plus‘ın geliştirilme aşamasında olduğunu belirtmekte de fayda var.

 

 

 

Related posts

A101 ve BİM ‘de Samsung Honor ve Xioami Telefonlar 5-6 Aralıkta

Fatih Akgün

ABD’de Donanmanın Beklenen Beklenen Yasaklar Gelmeye Başladı…

Meryem ACAR

Samsung’un Galaxy S20’yi Duyuracağı UNPACKED Etkinliği Nasıl İzlenir?

Fatih Akgün

Yorum Yap