Teknolojix Haber
DONANIM MOBİL TEKNOLOJİ (Genel)

Apple, iPhone 9 modelini koronavirüs sebebiyle erteleyebilir!

 

Çin’de ortaya çıkan ve bütün dünyaya yayılan koronavirüs salgını sebebiyle teknoloji dünyası da zor günler geçiriyor. iPhone yedek parça konusunda tedarik sorunları yaşadığını sizlerle paylaşmıştık.

Fiyat olarak daha uygun olan iPhone modeli iPhone 9 (iPhone SE 2) üretimini Foxconn, Pegatron ve Winstron şirketleri arasında paylaştıran Apple, telefonun satışa çıkma tarihini geciktirmek istemiyor. Ancak koronavirüsün sebep olduğu tedarik sıkıntıları yüzünden Apple zor durumda kalmış durumda.

Apple’ın bileşen tedariğinde yaşadığı zor durumlar, bu ay içinde satışa çıkması planlanan iPhone 9 (iPhone SE 2) modelini de erteleyebilir.

 

 

İphone 9’un Özelliklerine Kısa Bir Bakış

iPhone 11 modellerinde kullanılan A13 işlemcisinden gücünü alacak iPhone 9 modelinin, 3GB RAM kapasitesine sahip olması bekleniyor. 4.7 inçlik bir LCD ekranla karşımıza çıkması beklenen telefonun arka tarafında ise tek bir kamera yer alacak.

Ayrıca tasarım olarak iPhone 11 modellerine benzemeyecek iPhone 9, daha çok iPhone 8 tasarımını andıran bir görünüme sahip olacak.

Iphone 9 gri, gümüş ve kırmızı olmak üzere üç farklı renk seçeneğiyle satışa çıkması bekleniyor.

Related posts

En Uygun Fiyatlı Huawei Enjoy Z 5G Özellikleri ve Fiyatı!!

Fatih Akgün

iOS 14’ün İlk Ekran Görüntüsü Paylaşıldı

Fatih Akgün

Donanım ve Yazılım Alanında Keenetic Ürünleri Kapsama Alanında da İddialı…

Meryem ACAR

Yorum Yap