Teknolojix Haber
SEKTÖREL

Apple, Kapattığı Mağazalarını Geri Mi Açıyor?

Apple, Çin’de Kapattığı Mağazalarını Geri Açıyor

Apple, Coronavirüs nedeniyle kapattığı mağazalarını, sadece Çin’de, açmaya hazırlanıyor.

 

Bloomberg‘in haberine göre Apple, Çin’de, Coronavirüs salgını ile uygulanan kapama kararı sonrasında, Nisan ayının ilk yarısında perakende mağazalarını açmaya hazırlanıyor. Ama Çin dışında işler yine pek iyi görünmüyor. Apple‘ın perakende kıdemli yardımcı başkanı Deirdre O’Brien‘dan gönderilen bir firma içi bilgilendirme notundan alıntı yapan habere göre iPhone üreticisi, tüm dünyadaki çalışanlarının en azından 5 Nisana kadar uzaktan çalışmalarına izin verecek.

Bloomberg‘in 23 Mart tarihli olduğunu söylediği bilgilendirme notunda O’Brien, Çin dışındaki ofislerin tamamında – görevleri nedeniyle alanda olmaları gereken çalışanlar haricinde – tüm ekip üyeleri için esnek çalışma şartlarının en azından 5 Nisana kadar uzatıldığı ve sonrasının ilerleyen zamanda tekrar değerlendirileceğini söylüyor.

Apple, Çin dışındaki mağazalarını bu ayın başlarında kapatmaya başlamıştı. Aynı sırada da hem Apple hem de diğer teknoloji firmaları, çalışanlarına evden çalışmalarını söylemeye başladılar.

Apple, Şubat ayında duyuru yaptı. Yatırımcılarını, çeyrek hedeflerine ulaşamayacaklarını söyledi. iPhone gibi cihazların tedarikinde sorun yaşanabileceğini söyleyerek uyarmıştı.

Related posts

2019 Yılında Türkiye’de Ne Kadar Araç Üretildi

Fatih Akgün

Yerli Otomobil Bursa’da Üretilecek

Fatih Akgün

Mercedes ve BMW Anlaşmayı Askıya Mı Aldı?

Fatih Akgün

Yorum Yap