Teknolojix Haber
DONANIM GİYİLEBİLİR TEKNOLOJİ Tanıtım TeknolojiXHaber

Apple Karma Gerçeklik Gözlüğü

Apple’ın sunacağı karma gerçeklik gözlüğünün kompleks yapılı ve değiştirilebilir lensli olması bekleniyor.

 

Apple, Mac seviyesi performansa sahip olması beklenen karma gerçeklik gözlüğünün  gelecek yıl tanıtılması bekleniyor. Apple’a dair isabetli tahminleri ile dikkat çeken Mark Gurman, Bloomberg‘de bu gözlüğün özellikleri hakkında yeni bilgiler yayınladı.

 

Apple’ın üreteceği karma gerçeklik gözlüğü artırılmış ve sanal gerçeklik özelliklerini taşıması bekleniyor. Gurman’ın paylaştığı bilgilerde, Apple‘ın sunacağı karma gerçeklik gözlüğü, kompleks  yapılı ve değiştirilebilir lensli olacak.

 

Bu şekilde sunulacak gözlük sayesinde, kullanan kişilerin gözlüğün kullanılacak alana uygun olacak şekilde lenslerini değiştmesi ve böylelikle daha başarılı deneyim elde etmeleri sağlanacak.  Gurman’ın bldirdiğine göre, Apple karma gerçeklik gözlüğü, aynı Apple Watch‘ın tanıtımında olduğu gibi çok büyük tanıtım organizasyonu ile sunulacak.

 

Apple genellikle ürünlerini tanıtmanın kısa süre sonrasında satışa sunar. Gurman, bu durumun karma gerçeklik gözlüğü için geçerli olmayacağını düşünüyor. O, gerçekleşmesi beklenen büyük tanıtım sonrasında, karma gerçeklik gözlüğünün satışı için uzun bir zaman bekleneceğini tahmin ediyor.

 

Gurman, konu ile ilgili bazı tarih tahminlerinde bulunuyor. Ona göre, 2022’de tanıtılacak Apple karma gerçeklik gözlüğü 2023’de satışa çıkarılacak. 4K çözünürlükte OLED ekran ve 2 işlemciye sahip olmasını beklediği gözlüğünün fiyatının ise 3000 dolar seviyesi olarak düşünüyor. 

Related posts

Home Before Dark’ın Apple Tv+’de Gösterime Gireceği Tarihi Açıkladı

Fatih Akgün

Microsoft Surface Book 3 Duyuruldu!

Fatih Akgün

5 Adımda Sahte AirPods Nasıl Anlaşılır?

Fatih Akgün

Yorum Yap

Yepyeni bir Haberimiz Var    Haberi İncele Daha sonra bakarım