Teknolojix Haber
DONANIM SEKTÖREL TeknolojiXHaber

Apple Kulaklık, Bağımsız Bir Cihaz mı Olacak?

Apple’ın tasarladığı karma gerçeklik kulaklığı bağımsız bir cihaz olmaya hazırlanıyor.

 

Ünlü analist Ming-Chi Kuo’ya göre, Apple’ın bir süredir konuşulmaya başlanan karma gerçeklik kulaklığı, iki işlemci ile desteklenecek. Kuo’nun 9to5Mac ve MacRumors tarafından görülen son araştırma raporunda, cihazın M1 yongası ile eş bilgi işlem gücüne sahip bir ana işlemci ve sensör ile ilgili bütün hesaplamaları işlemek amacıyla ikincil işlemcisi olacağı bildirildi. Bu iki işlemci yerindeyken, kulaklığın bugün kullanıldığı gibi bir iPhone ya da Mace bağlantı yapmasına gerek duyulmayacak.

 

 

Kuo, Sony 4K Micro OLED ekranı ile cihazın sadece artırılmış değil, bunun yanında sanal gerçeklik deneyimleri de sağlayabileceğini düşünüyor. Bu mümkün görünüyor, çünkü M1 yongası gerçekten de ekranları desteklemek için gerekli olan güce sahip. Sensör için ayrı işlemci konusuna gelince, görünüşe göre bu gerekiyor, çünkü sensör bilgi işlem gücü iPhone‘unkine oranla çok daha yüksek.

 

Cihazın 2022 yılının sonlarında gelmesini bekleyen Kuo, raporda Apple‘ın 10 yıl içerisinde iPhone’u değiştirme  hedefi ile kapsamlı uygulama yelpazesini desteklediğinden emin olunacağını bildirdi. Ayrıca, kulaklığın geliştirici ve yaratıcılar için olacağını ve yaklaşık olarak 3.000 dolar gibi bir fiyatı olacağını ekledi.

 

 

Related posts

API (Uygulama Programlama Arayüzü) Nedir?

Fatih Akgün

Olympus Kamera Sektöründen Çekileceğini Duyurdu!

Fatih Akgün

Türkiye’de Önümüzdeki 10 Yıla Damga Vuracak Meslekler Açıklandı

Yasemin ACAR

Yorum Yap

Yepyeni bir Haberimiz Var    Haberi İncele Daha sonra bakarım