Teknolojix Haber
YAZILIM

Apple, macOS 12 Monterey Güncellemesinin Çıkış Tarihini Belli Oldu!

Apple, dün düzenlediği lansmana paralel olarak, WWDC 2021‘de açıkladığı yeni işletim sistemi macOS 12 Monterey‘in çıkış tarihini yayınladı. Yapılan açıklamalara göre M1 işlemcilerin sınırlarını zorlayacak yeni işletim sistemi, 25 Ekim‘de piyasaya sürülecek.

ABD merkezli teknoloji devi Apple, dün akşam düzenlediği bir etkinlikte en yeni ürünlerini açıkladı. Bu ürünler, yepyeni AirPods, HomePod mini, M1 Pro ve M1 Max çipler ile MacBook Pro‘ydu.  Ek olarak da şirketin yeni bir paralatma bezi piyasaya sürdüğünü belirtmekte fayda var.

Apple lansmanının en dikkat çeken yanı, hiç şüphesiz MacBook Pro’ydu. Şirketin yeni işlemcileriyle donatılan bilgisayar, özellikle de performansıyla çok ses getirecek gibi görünüyor. Üstelik yeni MacBook Pro, beraberinde yeni bir işletim sistemini de getirdi. Şirket, WWDC 2021 etkinlikleri kapsamında açıkladığı macOS 12 Monterey’in çıkış tarihini açıkladı.

Apple tarafından yapılan duyurulara göre yeni MacBook Pro’ların yanı sıra ek olarak uyumlu olan bütün MacBook modellerinde kullanılabilir olacak macOS 12 Monterey, 25 Ekim’de piyasaya sürülecek. Kullanıcılar, bilgisayarlarının güncelleme işlemlerini kolaylıkla yaparak, en güncel işletim sistemini deneyimleme imkanı olacaktır.

 

macOS 12 Monterey’in sahip olduğu yazılım özelliklerine baktığımızda, M1 işlemcinin sunduğu özelliklerin etkili bir şekilde kullanıldığını görüyoruz. Ayrıca bu işletim sistemi, FaceTime için ekran paylaşımı, yeni bir SafariMac ile iPad‘ler arasında kolaylıkla veri aktarımı sağlayan Universal Control gibi özellikler sağlayacak. Eğer 25 Ekim’i beklemek istemezseniz, macOS 12 Monterey’in genel beta sürümünü de yükleyebilirsiniz.

Related posts

Türkiye’de Covid-19’un E-Ticarete Etkisi

Fatih Akgün

Ubuntu Linux 20.04LTS “Focal Fossa” hazır.

GÜLİN DİNÇ KÖYLÜ

Google Chrome, sekme kaosuna son verdi

Fatih Akgün

Yorum Yap