Teknolojix Haber
SEKTÖREL StartUp Projeler YAŞAM

Apple, RED ürünlerinden AIDS mücadelesine 270 milyon dolar topladı

 

Apple, 2006 yılından itibaren şirketin Afrika’daki AIDS mücadelesine fon sağlamak amacıyla yaklaşık olarak 270 milyon dolar topladığının açıklamasını yaptı.


Apple‘ın AIDS mücadelesini ilk desteklemesinden itibaren 15 yıl gibi bir süre içinde içinde şirket, RED cihazları satarak yaklaşık olarak 270 milyon dolar topladığını açıkladı.

 

Apple RED Baş Sorumlusu Luisa Engel, konu ile ilgili olarak; Apple ve Global Fund gibi katkı sağlayan ortaklar tarafından, HIV ile mücadele için son 20 yılda temel atılmasaydı, bugün yapılan şeylerin çoğu – COVID-19 dahil olmak üzere –  çok daha büyük sağlık sorunları ele alınamazdı” dedi.

 

 

6 Aralık tarihine kadar, Apple Apple Store uygulamasında, apple.com’da,  ya da Apple Store’larda Apple Pay aracılığı ile yapılacak her bir satın alma işleminde Global Fon’a 1 Amerikan doları bağışlıyor. Her bağışın fon sağlamaya destek olacağını belirten Apple, RED‘i AIDS ve COVID ile mücadele olarak görüyor.

 

Apple, AIDS, HIV ve COVID-19 gibi bulaşıcı hastalıkların sona ermesini sağlamak amacıyla, yeni sezonda piyasaya bir dizi yeni RED (PRODUCT) cihaz ve aksesuarlar sunuyor:

  • iPhone 13 RED (ÜRÜN)
  • iPhone 13 mini RED (ÜRÜN)
  • Apple Watch Serisi 7 RED (PRODUCT)

 

Dünyanın her bir yanındaki Apple Store‘da, bu hafta beyaz olan Apple logoları kırmızıya çevrilecek ya da  vitrinler kırmızı olarak dekore edilecek. Kırmızı renk, global AIDS mücadelesi ile ilgili farkındalık yaratmak için kullanılacak.

 

Related posts

Karadeniz’de yurt dışından dönen balıkçılar karantinada!

Fatih Akgün

İşletmelerin hayatını kolaylaştıran StockMount

Fatih Akgün

Türk Telekom Prime ile “Arabalı Sinema Geceleri”

Fatih Akgün

Yorum Yap

Yepyeni bir Haberimiz Var    Haberi İncele Daha sonra bakarım