Teknolojix Haber
SEKTÖREL

Apple, son 10 yılının en büyük genişleme girişimini yayımladı!

Apple Inc salı günü yaptığı açıklamada, App Store, Apple Music ve diğer hizmetlerini Afrika, Orta Doğu ve ötesindeki düzinelerce yeni pazara genişletecek .

Apple, App Store’u sekizi Afrika’da olmak üzere 20 ülkeye genişleteceğini ve yayın yapan Apple Music hizmetini 52 ek ülke ve bölgede daha sunacağını söyledi. Genişleme, Apple’ın 2012’de iTunes Store olarak adlandırılan Hindistan, Rusya ve 50’den fazla ülkeye büyüdüğünden bu yana en büyük girişim olarak nitelendiriliyor

 Apple yöneticileri, Ocak ayında şirketin kurulu 1,5 milyar aktif cihaza sahip olduğunu ve bu yıl sonuna kadar kendi veya üçüncü taraf hizmetlerinde 600 milyon aboneye ulaşmayı hedeflediklerini açıkladı.

Apple’ın en büyük hizmet gelir üreticisi, satışların% 15 ila% 30’unu kesen App Store’dur. Şirket Afrika’da Kamerun, Fildişi Sahili, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Gabon, Libya, Fas, Ruanda ve Zambiya’ya kadar genişleyecek. Ayrıca Asya-Pasifik bölgesindeki Maldivler ve Myanmar, Orta Doğu’daki Afganistan ve Irak ile Balkanlar ve Okyanusya’daki birkaç ülkede toplam 175 ülke için mevcut olacak.

Şirket ayrıca Apple Müzik hizmetini genişleterek toplam 167 pazara ulaşıyor. Apple’ın en iyi yayın yapan rakibi Spotify Technology SA 79 ülkede faaliyet gösteriyor.

Apple, yeni pazarlarda müzik akışı için farklı terimlere ve fiyatlara sahip olacak. Amerika Birleşik Devletleri’nde, Apple üç aylık ücretsiz deneme sürümü sunacak ve daha sonra tek tek kullanıcılardan ayda 9,99 ABD doları ücret alıcak. Yeni pazarlarda ise Apple altı aylık bir deneme süresi sunacak ve aylık fiyatları Fildişi Sahili ve Myanmar ile Irak ve Kuveyt gibi pazarlarda 4,99 dolar olarak ayarlayacak.

Related posts

Huawei’den Koronavirüsü 2 Dakikada Tespit Edebilen Bir Teknoloji Gelebilir

Fatih Akgün

Uzaktan Çalışmak İçin Gerekli Teknolojik Çözümler!

Karşınızda 2020 Alfa Romeo Giulia

Fatih Akgün

Yorum Yap