Teknolojix Haber
MOBİL UYGULAMA

Apple Store’da Yeni Yıl Özelliği

 

Apple Store’dan yılbaşına özel…
Apple’ın bu yeni özelliği mobil uygulamasında.

Apple, uygulaması Apple Store’da gerçekleştirdiği bir dokunuşla yeni yılı kutluyor. Kullanıcılar,  sahip oldukları iPhone ya da iPad cihazlarıyla Apple’ın çevrim içi mağazasına girdiğinde, bir yandan gezinecek bir yandan da ekranlarının tamamını kaplayan bir halde kar yağdırma efektleri oluşturabilecekler. Bunu yapabilmek için, arama bölümüne üç kelimeden oluşan bir ifade girilmesi gerekiyor.

 

Özelliğin aktif edilmesi için öncelikle kullanıcılar Apple Store uygulaması yüklemelidir. Direkt olarak App Store‘dan ulaşılan çevrim içi mağaza, MagSafe türü aksesuarlardan iPhone, Mac ve AirPods cihazlarına kadar bütün Apple ürünlerinde bulunuyor. 1 Ocak 2022 tarihine sayılı günler kala gelmiş olan bu güncelleme ile ekranlarda  kar yağdırmak artık mümkün.

 

 

Apple Store uygulaması yüklemesinin ardından arama kutusuna gidilir. Arama kutusuna Haydi kar yağsın anlamına gelen İngilizce olarak Let it snow kelimesi yazılır ve aratılır. Artık ekranda üstten alta doğru yağan kar taneleri oluşmuş olmalıdır. İstenildiğinde, telefon elde sallanarak yağan kar, kar küresi gibi de hareket ettirilebilecek.

Related posts

Alcatel’in uygun fiyatlı telefonu Alcatel 3X, Türkiye’de satışta!

Fatih Akgün

Instagram ve WhatsApp Uygulamalarından ‘Facebook’ Logosu Kaldırıldı

Aleyna Uzun

Türkiye’de Fiyatı Yükselecek olan Galaxy S20’lere Zamsız Sahip Olmak İçin Son Tarih Açıklandı

Fatih Akgün

Yorum Yap

Yepyeni bir Haberimiz Var    Haberi İncele Daha sonra bakarım