Teknolojix Haber
MOBİL

Apple uzun bir aradan sonra Çin’de satışlarını arttırdı

Uzun bir süredir Amerika ve Çin arasında devam eden ticaret savaşları şirketi kötü yönde etkilemişti. İşte Apple satışları ile ilgili önemli haberimizin detayları…

Birçok kişi tarafından eleştirilen ve yine aynı şekilde birçok kişi tarafından özellikle tasarımları nedeniyle çok fazla sevilen Apple hakkında haberler gelmeye devam ediyor. Çin’deki iPhone satışlarında bir önceki yıla göre %18,7’lik bir artış olduğu söyleniyor ve bu durum gerçekten de iPhone için büyük bir başarı.

Eylül ve Ekim ayları arasındaki periyot incelendiğinde şirketin 3,18 milyon akıllı telefon satış rakamına ulaştığı söyleniyor. Böylece 2018 ile kıyaslandığında önemli bir artış sağlandığı görülüyor.

Çin Apple için dünyanın en büyük ikinci pazarı konumunda. Her ne kadar ABD büyük bir pazar olsa bile, Çin Aplle için çok farklı bir yere sahip. Şirket, akıllı telefon satışlarında yoğunluğu daha çok bu ülkeye kaydırdı. Yayınlanan bir rapora göre; 2019 yılı içerisinde Çin’de toplamda 389 milyon akıllı telefon satışı gerçekleşti. Bu satışların 13 milyonu 5G özelliğine sahip telefonlardı.

Birçok kişi Apple ile ilgili satışların düşeceği yönünde yorumlar yapıyordu. Özellikle şirketin akıllı telefonlarında 5G desteğinin olmaması soru işaretlerine neden oluyordu. Görüldüğü kadarıyla Apple, Eylül-Ekim ayında güçlü bir performans sergiledi ve bunu devam ettirecek

Related posts

OnePlus 8’in Resmi Basın Görselleri ve Teknik Özellikleri Dikkat Çekti!

Fatih Akgün

Apple Cihazların Tamiri,Güvenilir ve Profesyonel Apple Teknik Servis…

Meryem ACAR

Sonunda beklenen an: yeni iPhone 12 !

Vildan Çelik

Yorum Yap