Teknolojix Haber
GİYİLEBİLİR TEKNOLOJİ

Apple Watch 6 Özellikleri İçin İlk Bilgi Ortaya Çıktı!

Gelecek model akıllı saat, Apple Watch 6 özellikleri için ilk bilgi geldi. Alanında en sevilen modellerden biri olan akıllı saatin, serideki diğer modellere göre nasıl başarı yakalayacağı şimdiden merak konusu oldu. Yeni modelin seride yeniliklere sahip olması bekleniyor.

Firmanın yeni modelleri için çalışmaları devam ediyor. Yeni iPhone modelini ülkemiz dahil birçok ülkede satışa sunan firma, güncel olaylara da sessiz kalmadı. Firma, Apple Music sayfasından, son günlerde çok meydana gelen ırkçılık hakkında paylaşım yaptı.

Apple Watch 6 özellikleri için sızdırılan ilk bilgi

Giyilebilir teknoloji ürünleri arasında akıllı saatler en çok tercih edilen ürün grubu olarak dikkat çekiyor. Bu akıllı saatler arasında en çok tercih edilen markalardan biriside Apple. Firmanın yeni modelin üretiminde, Apple Watch 5 için anlaşma yaptığı tedarikçilerle tekrar anlaştığı söyleniyor. Akıllı saatin ekranı için tedarik yapan firmaya olduğu belirtilen anlaşma nedeniyle yeni modelin ekranı, serinin bir önceki modeliyle aynı olabilir.

Bu da Apple Watch 6 özellikleri arasında micro LED ekran olmayacağı anlamına geliyor. Daha önceden beklentiler, akıllı saate bu özelliğin yer almasıydı. L0vetodream ismiyle, Twitter üzerinden Apple ürünleri hakkında sızıntıları bilgileri paylaşan hesap, yeni akıllı saatin ekranı için tedarikçi JDI ile devam edileceğini iddia etti.

Aynı hesap daha önce LiDAR sensörler hakkında da sızıntı bilgileri paylaşmıştı. Eğer verilen son iddia da doğruysa, yeni akıllı saati satın alacak kişiler, LTPO OLED Retina ekranlı bir akıllı saate sahip olacak. Bu ekran 2019 yılı içinde geliştirilmiş ve kullanıma sunulmuştu. Bu ekran teknolojisiyle, akıllı saatin ekranı her zaman açık durumda çalışabiliyor.

Daha önceden gelen haberlerde Apple’ın micro LED ekranlar için yatırım kararı aldığı, hatta Tayvan’da 330 milyon dolar ile üretim başlatacağı söylenmişti.

Related posts

WatchOS 7 İçin İlgi Çekici Satış Politikası!

Fatih Akgün

Samsung Galaxy Note20 Ultra, Galaxy Watch 3 ve Galaxy Buds Live

Fatih Akgün

Huawei’den yeni kulaklık: NovaBuds

Sümeyra Durdağı

Yorum Yap