Teknolojix Haber
DONANIM GİYİLEBİLİR TEKNOLOJİ Tanıtım ÜRÜN İNCELEME

Apple Watch 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Kadınları Unutmadı

Tüm dünyadaki Apple Watch kullanıcıları, 8 Mart’ta 20 dakikalık veya daha fazla bir yürüyüş yapmak isteyen,  diğer taraftan koşu veya tekerlekli sandalye antrenmanını tamamlayarak özel Aktivite Ödülü’ne ve Mesajlar’da kullanılabilecek çıkartmalara sahip olabilecek.

apple watch ile ilgili görsel sonucu

Watch sahip olduğu tüm özelliklerle kadınlara daha sağlıklı bir yaşam sunuyor. Kalp atış hızınızı takip ediyor ve yolunda gitmeyen bir şey olduğunda sizi bilgilendiriyor. Kendinizi izlemenize yardımcı oluyor. Bulunduğunuz ortamdaki ses seviyesi işitmenizi etkileyecek noktaya çıktığında sizi uyarıyor. Dilerseniz Nefes, Kalp Atış Hızı ve Gürültü gibi komplikasyonları gün boyunca gözünüzün önünde olmaları için saat kadranınıza da ekleyebiliyorsunuz.

apple watch ile ilgili görsel sonucu

Series 5 kalp atış hızınızı dilediğiniz an kontrol edebilmeniz ve kalbinizin performansını takip edebilmeniz için onu gün boyunca izliyor. Daha da önemlisi, kalp atış hızınız anormal bir şekilde yükseldiğinde veya düştüğünde belirtileri hissetmiyor olsanız dahi sizi uyarıyor.Böylece siz de hemen tedbirinizi alıp doktorunuza danışabiliyorsunuz.

apple watch ile ilgili görsel sonucu

Bir dokunuşla menstrüel döngünüz hakkında bilgi veriyor

Döngü İzleme uygulaması döngünüz hakkında ayrıntılı bilgi veriyor ve genel sağlık durumunuzu çok daha net bir şekilde görmeniz konusunda yardımcı oluyor.

Uygulama, yüklediğiniz bilgileri kullanarak bir sonraki âdet veya doğurganlık döneminizin ne zaman başlayacağını tahmin etmenize de yardım ediyor.

Uygulamayı açıp döngünüzde nerede olduğunuzu görebilir, dokunarak adet döneminizi kaydedebilirsiniz.

Gürültü uygulaması Apple Watch’un mikrofonu kullanarak etrafınızdaki gürültünün desibel seviyesini ölçüyor. Size etrafınızdaki desibel seviyesinin değişken ortalamasını gösteriyor ve etrafınızdaki gerçek zamanlı değişimleri seviye metresiyle kadranınızda görüntülüyor.

Bu sayede siz de o ortamdan uzaklaşmayı veya bir tıkaç kullanmayı tercih edebilirsiniz.

apple watch ile ilgili görsel sonucu

Nefes uygulamasıyla rahatlayın

Nefes uygulaması bir dizi sakinleştirici nefes egzersiziyle hem rahatlamanızı hem de dengenizi korumanızı sağlıyor. Dilerseniz uygulamayı saat kadranı olarak da ayarlayıp ona dilediğiniz an erişebiliyorsunuz.

Sağlığınızı ön plana koyan uygulamalar

App Store şimdi doğrudan bileğinizde olduğundan sağlıkla ilgili harika uygulamalar bulmak artık çok zor değil

App Store’dan erişebileceğiniz en popüler sağlık uygulamaları:

Meditasyon : Her yerde yapabileceğiniz meditasyonlarla stresi azaltın, uyku düzeninizi iyileştirin ve daha fazla mutluluk bulun.

YAZIO : Kişisel diyet programınız için kalorileri hesaplayın, yediğiniz yemeklerin kaydını tutun ve aktivitelerinizi takip edin.

Waterminder : Su tüketiminizi takip edin ve içmek istediğiniz günlük su miktarına ulaşmak için hedefler belirleyin.

Sleep Cycle : Sizi uykunuzun en hafif anında nazikçe uyandıran akıllı alarm

özelliğine sahip uyku takibi ve analizi uygulaması.

Sağlık uygulaması ile uzun vadeli sağlık verilerinizi inceleyin

Gizlilik
Sağlık uygulaması, tüm sağlık ve fitness bilgilerinizi aygıtınızda tek bir yerde ve kontrolünüz altında tutmanızı sağlıyor. Uygulamada hangi bilgilerin yer alacağına ve hangi uygulamaların Sağlık uygulaması üzerinden verilerinize erişebileceğine siz karar veriyorsunuz. Tıbbi Kimlik kartınıza ekledikleriniz hariç Sağlık uygulamasındaki tüm sağlık ve fitness verileriniz şifreleniyor. Dilerseniz sağlık verileriniz iCloud sayesinde tüm aygıtlarınızda otomatik olarak güncel tutuluyor ve yine hem aktarım hem de saklama sırasında şifreleniyor.

Related posts

Google, Dokunmatik ve Akıllı Bir Kablo İçin Çalışıyor

Üçlü Kamera Sistemi… 

Meryem ACAR

Twitter’dan Koronavirüs Manifestosu!

Meryem ACAR

Yorum Yap