Teknolojix Haber
GİYİLEBİLİR TEKNOLOJİ

Apple Watch Kas Hareketleri İçin Patent Aldı! İşte Detaylar!

Giyilebilir teknoloji ürünleri, insanlar üzerinde daha yetenekli hale gelmiş durumda. Buna bir örnek de Apple Watch kas hareketleri patenti oldu. Firma akıllı saati için aldığı patentte, saatin takılı olduğu bilekteki kasları izleyecek.

Halihazırda akıllı saat üzerindeki sensörler kalp ritmi, tansiyon vb. birçok değerin takibini yapabiliyor. Ancak firmanın ürünlerini daha ileriye götürme istemesi, bu patenti almasına sebep oldu. Bu kas hareketleri takibi saatin kullanımını kolaylaştıracak.

Apple Watch kas hareketleri için çalışıyor

Akıllı saatlerin kullanımı artarak devam ediyor. Saatler bileğimizde takılı haldeyken parmağımızla dokunarak işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Bunu daha kolay hale getirmek isteyen firma, kasların yapısını kontrol ederek saatin kullanımını sağlayacak. Örneğin, kolun ileri geri, sağ sol hareketlerine göre saatin ekranı veya belirlenen uygulamalar açılacak.

Halihazırda saati yüzünüze yaklaştırdığınızda, kullanım sağlanabiliyor. Ancak bu harekete daha fazlası eklenmesi için ABD patent kurumu tarafından alınan patente ait görseller ortaya çıktı. “Duruş ve el-kol hareketinin bir giyilebilir cihaz üzerinde girişi” olarak nitelendirilen patentte kasları izlemek için myoelektrik sinyaller kullanılacak. İşte saatin ve kasların belirtildiği görsel.

Saatin bulunduğu kol üzerindeki kaslara giden elektrik sinyalleriyle hareketin algılanması mümkün olacak. Kaslar hareket ettikçe elektrik gidecek ve kasların hangi yöne doğru kasıldığı tespit edilecek. Böylelikle kolun hangi şekilde olduğu hesaplanacak.

Gelecekte giyilebilir teknolojiler insan hareketlerini daha iyi takip edebilme yeteneğine kavuşacak. Böylelikle insan hayatında daha fazla teknoloji kullanımı sağlanacak. Apple Watch kas izleme yeteneğiyle bu alanda kendisini gösterecek.

Related posts

Ünlü otomobil firması BMW’den uçan kostüm!

Vildan Çelik

Huawei,Watch GT 2e’yi Duyurdu: İşte Fiyatı ve Özellikleri

Fatih Akgün

Oura Akıllı Yüzükleri Virüsü Üç Gün Erken Fark Etmeyi Başardı!

Yorum Yap