Teknolojix Haber
GİYİLEBİLİR TEKNOLOJİ

Pride Temalı Yeni Apple Watch

apple watch pride tema

Pride Temalı Yeni Apple Watch

Pride Temalı Yeni Apple Watch duyuruldu. Apple’ın yeni Apple Watch arayüzü tanıtıldı. Yeni gelen güncelleme le birlikte Apple Watch’lara Pride teması eklendi. Gökkuşağı renkleri ile gelen bu temanın tüm detaylarını yazımızda görebilirsiniz.

Apple, watchOS 6.2.5 versiyon geliştirici betası ile akıllı saatlerine gökkuşağı renkli Pride temasını ekledi. Pride, LGBT toplumunun sloganı olan gurur anlamını taşımaktadır. Bu bağlamda her yıl düzenlenen Pride  yürüyüşleri Koronavirüs pandemisi yüzünden gerçekleştirilemeyince, Apple LGBT ye destek için pride haftasına özel gökkuşağı renkli temasını yayınladı.

Elma-İzle-Pride

Pride Dijital, Pride Analog ve Pride Gradient isimlerine sahip bu arayüzler ilk olarak Apple tarafından 2018 yılında tanıtılmıştı. Apple,  her geçen yıl bu arayüzler üzerine yeni ekleme ve güncelleştirme getiriyor.

Geçen yıllardaki yeniliklere bakılacak olursa, bu yıl ki güncellemeler biraz daha basit kalıyor. Ayrıca bu yıl düzenlenen renk çubukları daha birbirine girmiş ve daha pürüzsüz hale getirilmiş. Ayrıca sunulan konsept daha interaktif bir hal almış.Ekrana dokunulduğunda şiddete duyarlı titreşim ve dalgalanmalar yeni gelen özelliklerinin arasında yer alıyor. Bunun yanı sıra 2019 yılında eklenen, spor yaptığımızda bizimle birlikte hareket eden çubuklar , bu seneki konseptte kaldırılmış olarak gözüküyor.

Apple bu sene yanyana dizlmiş çubukların haricinde birde  klasik saat görünümü konsepti ile birlikte geliyor. Gökkuşağı renklerini barındıran tasarımda çubuklar yerine birbirine geçmiş üçgenler kullanılmaktadır. Ayrıca renkler kullanıcı tarafından özelleştirilip değiştirilebiliyor.

Elma-İzle-Pride

LGBT yürüyüşlerindeki manzaralardan rahatsızlık duyan bir çok kesim için bu haberin Apple açısından pekte iyi sonuçlanacağını düşünmüyoruz. Keşke Dünya’daki gerçek sorunlara da bu kadar duyarlı olabilselerdi.

Ayrıca Apple’ın 500 Milyon Dolarlık Davası Sonuçlandı Haberine Buradan Ulaşabilirsiniz.

 

Related posts

Philips Taph805 Kulak üstü Bluetooth5.0 kulaklık

GÜLİN DİNÇ KÖYLÜ

Görüp Görebileceğiniz En Cool Yüz Maskesi ile Tanışın: Apple Mask Pro

Fatih Akgün

HUAWEI Watch GT 2e’ye Tam 5 Ödül 

Yorum Yap