Teknolojix Haber
SEKTÖREL TeknolojiXHaber

Apple’da Coronavirus Yüzünden Yara Aldı

APPLE’da Coronavirus Sebebiyle Kan Kaybetti

Apple, yeni coronavirus pandemisinin işini etkileyeceği konusunda yatırımcıları uyaran ilk büyük teknoloji üreticilerinden biriydi .

Apple’ın donanım operasyonları, coronavirus dünya üzerinde hareket ettikçe şirketin diğer bölümlerinden daha fazla acı çekti. Şubat ayında şirket, COVID-19’un Çin’deki yayılmasının, amiral gemisi iPhone işine zarar vereceği ve cihazların hem arzını hem de satışını sınırlayacağı konusunda uyardı. Mali ikinci çeyrek iPhone satışları bir yıl öncesine göre% 6.7 düşüşle 28.96 milyar $ ‘a geriledi. Mac ve iPad satışları   da Mart ayında sırasıyla% 2.9 ve% 10 düştü.

 

 

Apple’ın, Apple Arcade ve AirPod’ları içeren hizmetleri ve giyilebilir segmentleri  sırasıyla tüm zamanların ve üç aylık kayıtların çentikli olmasını sağladı . Evde daha fazla kişi otururken, Apple TV Plus gibi hizmetler arıyor ve App Store’dan daha fazla oyun satın alıyorlar. Hizmet geliri% 17 artışla 13.3 milyar $ ‘a, giyilebilir cihaz, ev ve aksesuar satışları% 23 artışla 6.3 milyar $’ a yükseldi.

Apple’ın kazanç raporu, koronavirüs pandemisinin dünya ekonomisini nasıl tahrip ettiğine dair en son örnektir. COVID-19 dünya çapında 230.000’den  fazla insanı öldürdü  ve 3.2 milyondan fazla enfekte oldu. 30 milyondan fazla Amerikalı işsizlik başvurusunda bulundu ve  ABD ekonomisi  Ocak ve Mart ayları arasında yaklaşık% 5 küçüldü .

Related posts

Xbox Series X İçin Tanıtılan İlk Oyunlar!

Koç Holding İlk Çeyrek Verileri Açıklandı!!

Fatih Akgün

LG’de yeni CEO dönemi

Fatih Akgün

Yorum Yap