Teknolojix Haber
MOBİL

Apple’dan açıklama Iphone 9 Plus Geliyor

Apple’dan açıklama Iphone 9 Plus Geliyor

İşte ilk bilgiler

Sızan iOS 14 kodları, uygun fiyatlı IPhone 9‘un daha geniş ekranlı modeli IPhone 9 Plus’ın yolda olduğunu ortaya çıkardı. iPhone 9 Plus’ın fiyatı ve özelliklerine ilişkin ilk bilgiler sizlerle.

iPhone 9 ve iPhone 9 Plus, üç yıl önce duyurulmuş olan iPhone 8 modellerinin yerini alacak

iPhone 9 olarak adlandırılması beklenen küçük ekranlı ve düşük maliyetli bir model hakkında şimdiye kadar birçok bilgi edindik. Öyle ki iPhone 9’un 4.7 inç büyüklüğünde LCD ekran, iPhone 8 benzeri tasarım, 12 MP çözünürlüğünde arka ve 7 MP çözünürlüğünde ön kamera, basınca duyarlı ve titreşimli geribildirimde bulunabilen Touch ID destekli ana ekran butonu, A13 Bionic yonga seti, 3 GB RAM ve 64/128 GB depolama alanı özelliklerine sahip olacağı bir süredir söyleniyor.

Telefonun başlangıç fiyatının ise 399$ olacağı, analistler tarafından paylaşılan bilgiler arasında.

Peki iPhone 9 Plus nasıl olacak?

IPhone 9’un büyüğü olacak IPhone 9 Plus modelinde ise 5.5 inç’lik bir ekrana yer verilmesi bekleniyor. Teknik özellik tarafında IPhone 9 ile aynı donanımları paylaşacağı tahmin edilen iPhone 9 Plus; daha büyük ekran dışında çift arka kamera dizilimi, 4GB RAM ve daha büyük batarya gibi farklılıklar içerebilir.

iPhone 8 Plus’ın yerini alması beklenen iPhone 9 Plus modelinin 499$ başlangıç fiyat etiketine sahip olması bekleniyor. Mart ayında duyurulması beklenen iPhone 9 ve iPhone 9 Plus modellerinin koronavirüs engeline takıldığı ve satışa sunulacağı tarihin belirsizliğini olduğu ifade ediliyor.

 

 

Related posts

PUBG Mobile Oyununu Destekleyen Cihazlar

Fatih Akgün

Telefonunuz da bu uygulama varsa silin!

Fatih Akgün

Mobile World Congress (MWC) Yeni Gelişme!

Yorum Yap