Teknolojix Haber
MOBİL

Apple’dan arttırılmış gerçeklik uygulaması

ABD’li teknoloji devi Apple, önümüzdeki sonbaharda yayınlayacağı iOS 14 güncellemesinin bir parçası olarak yeni bir uygulama geliştiriyor. “Gobi” adlı uygulama, kullanıcıların iPhone’larında Artırılmış Gerçeklik (AR) işlevini kullanarak çevrelerindeki dünya hakkında daha fazla bilgi edinmelerini sağlayacak.

Apple ürünleri ve yazılımları ile ilgili en güvenilir haber kaynaklarından biri olan 9to5Mac, Cupertinolu teknoloji devinin iOS 14 için yeni bir Artırılmış Gerçeklik (AR) uygulaması geliştirdiğini okurlarına duyurdu. Apple Store ve Starbucks entegrasyonlarının test edildiği aplikasyon, aynı zamanda yakında çıkacak olan AR başlık projesinin bir parçası olacak.

Apple’ın yeni AR uygulaması şu anda Gobi olarak adlandırılıyor. Şimdilik Apple Store ve Starbucks desteğine sahip olduğu bildirilen uygulamanın, önümüzdeki dönemde birçok üçüncü taraf yazılıma entegre edilmesi bekleniyor

Apple’ın daha önceden AR için planlar yaptığını biliyoruz. Geçtiğimiz yılki bazı raporlar, şirketin bir süredir üzerinde çalıştığı AR başlığının 2020 yılının ikinci çeyreğinde kullanıcılarla buluşabileceğini gösteriyordu . iOS 14’ün tanıtılacağı haziran ayındaki WWDC 2020 etkinliğinde AR teknolojisi ile ilgili bazı önemli gelişmeler de yaşanabilir.

 

Related posts

Oppo A92s Özellikleri Sızdırıldı!

Fatih Akgün

Geliyor! Apple Watch EKG Özelliği Türkiye‘de Kullanıma Sunulacak….

Meryem ACAR

Samsung Galaxy S20+’den Muhteşem Bir Gece Modu

Fatih Akgün

Yorum Yap