Teknolojix Haber
UYGULAMA

APPLE’DAN REKOR GELİR

Bugün çıkan bilgilere göre App Store, yeni bir satış rekoru kırdı. Apple‘ın paylaştığı bilgilere göre App Store, Noel arifesi ve yeni yıl günü arasındaki bir haftada 1,42 milyar dolar gelir elde etti.

2018 yılının aynı dönemi ile kıyaslandığında elde edilen gelirde yüzde 16 oranında bir artış da mevcut. Sadece yeni yıl gününde ise 386 milyon dolar gelir elde edildiği öğrenildi. Söz konusu 386 milyon dolarlık gelir bir gün içinde App Store’da elde edilen en büyük gelir.

Sensor Tower tarafından paylaşılan bilgilere göre App Store, 2019 yılında 54 milyar dolar gelir elde etti. 2018 yılı ile kıyaslandığında App Store’da elde edilen gelirlerin yüzde 16,3 oranında arttı. Karşılaştıracak olursak Android dünyasının uygulama mağazası olan Google Play ise 2019 yılında 29,3 milyar dolar gelir elde etti.

 

Google Play daha az gelir elde etse de bir önceki yıla oranla artışın daha yüksek olduğunu da belirtelim. Google Play 2018 yılına oranla yüzde 18,1 oranında daha fazla gelir elde etti. Apple tarafından paylaşılan bir diğer önemli bilgi ise geliştiricilerin bugüne kadar elde ettiği gelir.

Paylaşılan bilgilere göre 2008 yılında açılan App Store bugüne kadar geliştiricilerin 155 milyar dolar gelir elde etmesine olanak sağladı. iPhone kullanıcıları arasında en popüler uygulamalar, YouTubeInstagramSnapchat, TikTok ve Facebook Messenger olurken, en popüler ücretli uygulamalar ise FacetuneHotSchedules ve DarkSky uygulamaları oldu.

Related posts

Android kullanıcıları telefonlarına artık Play Store dışından uygulama indiremeyecek !

Fatih Akgün

WhatsApp’ta ‘QR kod’ dönemi!

Fatih Akgün

Öğrencilerin Kullanabileceği Ücretsiz Bir Eğitim Uygulaması!

Yağmur Kübra Yazıcı

Yorum Yap