Teknolojix Haber
TEKNOLOJİ (Genel) YAŞAM YAZILIM

Apple’ı ‘Corona virüs’ salgını vurdu

Apple, ocak-mart dönemi gelir tahminlerinin tutturulmasının beklenmediği açıklamasında bulundu.

Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden olan  Apple, ocak-mart dönemine ilişkin gelir beklentisini yeni tip corona virüsü (Kovid-19) salgını nedeniyle tutturamayacağı açıklamasında bulundu.

Apple’dan yapılan açıklamada, Çin’deki üretimin devam etmeye başladığı fakat  normal şartlara göre beklenenden daha yavaş bir geri dönüş alındığı kaydedildi.

Açıklamada, Çin’deki üretim ve talebin Kovid-19 salgınından etkilenmesi sebebiyle  şirketin ocak-mart dönemine ilişkin gelir tahminlerinin tutturulmasının beklenmediği vurgulandı.

Dünya genelinde iphone tedariğinin geçici olarak kısıtlanacağına işaret edilen açıklamada, söz konusu tedarik sorununun şirketin gelirlerini de olumsuz etkileyeceği aktarıldı.

Açıklamada, Çin’de Apple’ın ürünlerine yönelik talebin de salgından etkileneceği belirtilerek, ülkedeki Apple mağazalarının salgın nedeniyle kapandığı, açık mağazaların ise sınırlı saatlerde çalıştığı ve müşteri trafiğinin çok düşük olduğu vurgulandı.

Apple, 2020’nin ilk çeyreğine ilişkin finansal sonuçlarını 28 Ocak 2020 de duyurmuştu. Bilançosunda ekim-aralık dönemini birinci çeyrek olarak kabul eden şirket, söz konusu dönemde 91,8 milyar dolar gelir elde ettiğini açıklamıştı.

Şirket, ocak-mart döneminde ise 63 milyar ile 67 milyar dolar arasında gelir elde etmeyi beklediğini belirtti.

Related posts

ABD’nin Las Vegas Kentinde Yeni Oyuncu Bilgisayarını Tanıttı… 

Meryem ACAR

Microsoft Word,Bugün Gelen Güncellemeyle Kullanıcılarını Mest Etti!

Fatih Akgün

Benzin ve motorinde indirim bekleniyor

Fatih Akgün

Yorum Yap