Teknolojix Haber
SEKTÖREL

Apple’ın 500 Milyon Dolarlık Davası Sonuçlandı

Apple’ın 500 Milyon Dolarlık Davası Sonuçlandı

Apple’ın 500 milyon dolarlık davası sonuçlandı. Tüketici elektroniği, bilgisayar yazılımı ve kişisel bilgisayar tasarlayan, geliştiren ve satan Amerikan çok uluslu şirket Apple, yakın zaman önce ürünlerine yavaşlatma uyguladığı ortaya çıkmıştı. Yaşanan bu durumdan sonra birçok iPhone kullanıcısı Apple’a dava açtı. iPhone’ları yavaşlatmasından dolayı Apple’ın kullanıcılara 500 milyon dolar ödeyeceği iddia edilmişti. Şikayetçi olan eski iPhone kullanıcılarının avukatları ve Apple arasında yapılan anlaşma sonucunda iddia edilen miktar kesinleşti.

ıphone

ABD’de geçerli olan bu davada, taraflar ödeme için anlaşmıştı. Resmi kurumların onayı bekleniyordu. Beklenen oldu ve açıklanan resmi kararla birlikte Apple her bir kullanıcıya 25 dolar olmak üzere toplamda 500 milyon dolar ceza ödemesi yapacak. Firma 500 milyon dolar ceza ödemesi için erteleme talebinde de bulunuldu. Yaşanan pandemi nedeni ile ödemelerin başlangıç tarihi için erteleme talebinde bulunulduğu söylendi. İddialara göre ödeme tarihi için iki taraf arasında önümüzdeki aralık ayı konuşuluyor.

iphone

Cezaya konu olan modeller arasında iPhone SE, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ile iOS 10.2.1 işletim sistemi bulunuyor. Dava ile cezanın belirlenme süreci oldukça uzun sürmüştü. Bu durumdan sonra görünüyor ki kullanıcılar ödeme almak için bir süre daha beklemek zorunda kalacak.

Ayrıca Boni’den Covid-19 Sosyal Mesafe Takip Çözümü adlı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Related posts

UBER Bitti Sorunları Bitmedi

Fatih Akgün

Otomotivde “sıfır araç” Yükselişi

Fatih Akgün

Apple’dan Corona Virüs’ü kararı! Mağazaları iki hafta kapalı olacak!

Fatih Akgün

Yorum Yap