Teknolojix Haber
DONANIM

Apple’ın “One More Thing” Etkinliği 10 Kasım’da Düzenlenecek!!

Apple paylaştığı yeni basın daveti ile “One More Thing” isimli etkinliğini 10 Kasım’da düzenleyeceğini duyurdu. Türkiye saatiyle 21:00’de paylaşacak olan etkinlikte yeni Arm işlemcili iMac ve Macbook Air‘in tanıtılması bekleniyor.  

İlk olarak bu yılın Haziran ayında duyurulan Arm işlemcili Mac serisi, aslında iki yıl sürmesi beklenen bir geçiş sürecinin başlangıcı diyebiliriz. Bu geçiş, aynı zamanda tüm Apple ürünleri arasında ortak bir mimari oluşturuyor. Böylece geliştiricilerin uygulamalarını Apple ekosisteminin tamamı için geliştirmesi ve optimize etmesi de kolaylaşacak. 

Etkinlikte Arm işlemcili Mac’in yanı sıra macOS Big Sur‘un da tanıtılması bekleniyor. Apple’ın ürettiği silikon çipe sorunsuz geçiş yapılmasını sağlayan macOS Big Sur, 10 yıldan bu yana yapılan en büyük güncelleme olarak öne çıkıyor. 

Bunlara ek olarak Apple’ın Tile benzeri yeni bir konum izleme teknolojisi üzerinde çalışıyordu. Bu özelliğin Apple AirTags olarak adlandırılması ve Tile benzeri AirTag’lere sahip olması bekleniyor. Haziran ayında gerçekleşen WWDC 2020 ve geçen ay düzenlenen High Speed ile tanıtılması beklenen AirTags’inOne More Thing’de tanıtılması mümkün.  

Donanım açısından baktığımızda, bu yıl Time Flies ile Apple Watch serisini tanıtan Apple, High Speed ile merakla beklenen iPhone 12 serisini gün yüzüne çıkarmıştı. Arm işlemcili Mac ise şirketin 2020’de piyasaya sürmeyi planladığı ürünler arasında tanıtmadığı tek ürün.

Related posts

İleri Veri Analitiği,SabancıDx 2019 Yılını Büyüme ile Kapattı…

Meryem ACAR

5G’li iPhone için Qualcomm açıklama yaptı

Fatih Akgün

Lenovo ThinkPad X1 Carbon (Haftanın Ürünü)

Fatih Akgün

Yorum Yap