Teknolojix Haber
GİYİLEBİLİR TEKNOLOJİ

Apple’ın Sır Gibi Sakladığı AR Gözlükler!

Apple’ın Sır Gibi Sakladığı ve Henüz Açıklamadığı Bombası Patlamak Üzere

Apple, sonunda AR, yani Arttırılmış Gerçeklik gözlüklerini piyasaya çıkarıyor. Peki, daha ne kadar bekleyeceğiz ve Apple AR Glass ne zaman tanıtılacak?

Apple’ın AR gözlükleri üzerinde çalıştığı uzunca bir zamandır biliniyor. Yine uzunca bir zaman yeni gözlüklerin piyasaya ne zaman çıkacağı da çok konuşulan konular arasında. Yeni gelen bilgilere göre ise artık Apple AR gözlükler için çok beklemeyeceğiz. Önümüzde sadece 1 ve 2 sene var…

 

Apple analistlerinden Ming-Chi Kuo‘nun verdiği bilgilere göre Apple, AR gözlüklerini 2022 yılındaki büyük lansmanında tanıtacak. Kuo’nun bu tahmini, şirketin tedarik zinciri sızıntılarına dayanıyor ve gerçeklik payı bir hayli yüksek. Fakat öte yandan Jon Prosser farklı bir tarihten bahsediyor.

Kaynaklarıyla ünlü Jon Prosser’a göre ise Apple AR Glass, 2021 yılında tanıtılacak. Öyle ki, Prosser net tarih aralığı da belirtiyor: Mart – Haziran 2021. Twitter üzerinden yaptığı açıklama ile AR Glass için bu tarih aralığını veren Prosser, Kuo’nun tahmininin ise yanlış olduğunu belirtmiş.

Bakalım hangisi doğru söylüyor. Fakat her iki durumda da Apple AR gözlükleri görmek için en az 1 yıl beklememiz gerekecek gibi görünüyor.

Related posts

Google, Dokunmatik ve Akıllı Bir Kablo İçin Çalışıyor

Huawei Watch GT 2 Pro ve Teknik Özellikleri

Fatih Akgün

Portekiz’de Corona Virüsü Etkisiz Hale Getirecek Maske Geliştirildi!!

M. Büşra Kaya

Yorum Yap