Teknolojix Haber
DONANIM

Apple’ın Yeni İşlemcisi M1 Max’dan İyi Performans

Apple’ın geçtiğimiz günlerde duyurduğu yeni nesil işlemcisi M1 Max, GPU performansı ile de çok konuşulacak. GFXBench’te yer alan test sonuçları, M1 Max’in 32 çekirdekli GPU’sunun NVIDIA GeForce RTX3080 Mobile’a kafa tuttuğunu gözler önüne seriyor.

 

Geçtiğimiz günlerde bir lansman gerçekleştiren ABD merkezli teknoloji devi Apple, bu lansmanda yeni işlemcileri M1 Pro ve M1 Max’i duyurdu. Şirket tarafından yapılan açıklamalarda, bu işlemcilerin üst düzey performans ve grafik özellikleri sunduğu ifade edildi. Görünen o ki Apple, öve öve bitiremediği işlemcileri için pek de haksız değildi. Zira yapılan son testler, M1 Max’in GPU’sunun piyasadakilerin en iyilerine kafa tutabildiğini ve hatta onları geçtiğini gözler önüne seriyor.

Apple tarafından yapılan açıklamalarda, M1 Max’in sahip olduğu 32 çekirdekli GPU’nun, NVIDIA’nın GeForce RTX 3080 Mobile’a rakip olduğunu belirtti. Apple’ın bu iddiası çok dikkat çekiciydi. Çünkü 60 watt gücündeki bir GPU ile 160 watt gücündeki GeForce RTX 3080 Mobile’ın aynı olduğu söyleniyordu. GFXBench aracılığıyla yapılan tezler, Apple’ın bu iddiasının gerçek olabileceğini ortaya koydu.

Related posts

ASUS VivoBook Flip14 Tanıtım Video

Fatih Akgün

Sosyal Medyadaki ‘E-Devlet’ Dolandırıcıları Yakalandı…

Meryem ACAR

‘Dünyanın en hızlı bilgisayarı’ hala JaponFugaku

GÜLİN DİNÇ KÖYLÜ

Yorum Yap