Teknolojix Haber
YAPAY ZEKA

Apple,Voysis’i Satın Aldı

Apple geçtiğimiz günlerde sanal asistanı Siri’nin dilini doğal bir şekilde işlemek için konuyla ilgili çalışmalar yürüten İrlanda merkezli Dublin şirketi Voysis‘i satın aldı. Voysis teknolojisi, bir kişinin doğal konuşma kalıplarını daha iyi anlayarak daha doğru arama sonuçları sunabiliyor.Apple, satın almayı doğruladı. Açıklamasında konuyla ilgili olarak “Zaman zaman küçük teknoloji şirketleri satın alıyoruz. Genellikle amacımızı veya planlarımızı tartışmıyoruz” dedi.

2018 yılında Voysis girişim sermayesinde 8 milyon dolar topladı. Voysis’in kurucusu ve CEO’su Peter Cahill 2018 röportajında ​​”Voysis tam bir ses yapay zekası platformu. Bu platform, şirketlerin ve işletmelerin kendi yapay zekalarını hızla desteklemelerini sağlayacak.” dedi.

Apple’ın Voysis için planları henüz bilinmiyor. Teknoloji devi, asistanın 2011’deki ilk çıkışından bu yana Siri’nin konuşma çıktısını aşamalı olarak geliştirdi, ancak program iOS 13 ile ileriye doğru büyük bir adım attı. Bununla birlikte, Siri mükemmel olmaktan çok uzak. Voysis’in teknolojisi, daha doğal bir insan-makine arayüzü geliştirmek için uzun bir yol kat edebilir.

Related posts

Yapay Zekanın Yenilemeyeceği Gerekçesiyle Koreli Go Ustası Oyunu Bıraktı…

Meryem ACAR

Alışverişte yüz tanıma sistemi Rusya’da başlıyor

Elon Musk yaptı yine yapacağını; Beyin çipi projesini dünyaya tanıttı

Fatih Akgün

Yorum Yap