Teknolojix Haber
OTOMOBİL YAZILIM

Araç sahipleri dikkat! Tüm işlemler artık tek sayfada

otomobil haberleri ile ilgili görsel sonucuDİJİTAL TÜRKİYE PORTALI’NDA “RAPORLAMA SİSTEMİ” HAYATA GEÇİRİLECEK

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, “Dijital Türkiye Portalı’ndan yakında kullanıma açılacak ‘araçlarım’ sayfası ile vatandaşlarımızın araçlarına ait vergi borcu, trafik cezası, muayene, OGS, HGS ve sigorta gibi farklı kamu kurum ve kuruluşlarındaki tüm bilgilerine tek bir sayfada erişilebilecek” dedi.

“TEK DURAK HİZMET NOKTASI ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE PİLOT ÇALIŞMALARINA BAŞLAYACAK”
Kamu hizmetlerini fiziki mekanlara giderek yapmak isteyen vatandaşlar için Tek Durak Hizmet Noktaları’nın açılacağının bilgisini veren Oktay,

“Tek Durak Hizmet Noktası çalışmasının da önümüzdeki günlerde pilot çalışmalarına başlayacağız. Tek Durak Hizmet Noktalarımızdan, vatandaşlarımızın kamu hizmetlerini şahsen fiziki mekanlarına giderek almak istemeleri halinde kamu kurumlarına ayrı ayrı gitmek zorunda kalmadan tek bir noktada tüm bakanlıklar ile kurumların hizmetlerinden yararlanmaları sağlanacak” diye konuştu.

Bu sayede vatandaşların, farklı işleri için onlarca kuruma gitmek zorunda kalmayacağını vurgulayan Oktay, “Vatandaşlarımız, tüm iş ve işlemlerini tek bir noktada ve tek bir kişi ile daha rahat halledebilecektir. Bu, Türkiye’de kamu hizmetlerinin vatandaşa sunumunda yeni bir devrimdir. Uygulamaya aldığımızda, bürokrasinin nasıl azaldığına vatandaşlarımız da bizzat şahit olacaktır” değerlendirmesinde bulundu.

Oktay, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçişle bürokrasiyi azaltma yönündeki mücadelelerini yoğunlaştırdıklarını ifade ederek vatandaş odaklı bir yaklaşımla en kaliteli hizmetin, en kolay ve hızlı biçimde sunulması yönünde gayret göstermeye devam ettiklerini kaydetti.

Related posts

Otomobil alacaklara kötü haber

Fatih Akgün

WhatsApp sürpriz özellik! Kim hangi emojiyle tepki verdi görülebilecek

Burcu Yüzbaşıoğlu

Kia Hindistan’da Yeni Üretim Merkezi Açtı!

Fatih Akgün

Yorum Yap