Teknolojix Haber
MOBİL

Artık Marmaray da Mobil Erişilebilir!

Marmaray

TCDD Genel Müdürlüğü’nün işlettiği Marmaray, mobil erişilebilirliğe kavuştu. Marmaray yolcuları, 15 Ekim 20121 tarihinden itibaren  mobil cihazlarında hem interneti hem de sesli görüşme hizmetlerini kullanmaya başladı.

İstanbul için olduğu kadar dünya için de çok önemli şehir içi ulaşım projesi olan Marmaray, Asya ve Avrupa kıtalarında konumlanan İstanbul’u deniz altından birleştiriyor. Gebze-Halkalı hattında toplam 76,3 km uzunluktaki İstanbul’un şehir içi ulaşımının temel omurgalarından biri.

Mobil Erişilebilir Ulaşım

TCDD Genel Müdürlüğü’nün işlettiği Marmaray tüp tünel kesiminde, yolcular Üsküdar, Sirkeci ve Yenikapı istasyonlarında , önceden yalnızca tek taraflı mobil ses görüşmesi yapabiliyordu, GSM operatörlerinin sağladığı internet hizmetlerinden yararlanamıyordu.

Marmaray
Marmaray

15 Ekim 2021 tarihinden itibaren Marmaray’ı kullanmayı tercih edecek günde 450.000’e yakın yolcu, mobil cihazlarıyla tüm GSM operatörlerinin sağladığı internet hizmetlerinden yararlanabileceği  gibi, çift taraflı sesli görüşme de gerçekleştirebiliyor. Böylece Marmaray, hızlı ve kesintisiz ulaşımla sağladığı avantajlara artık mobil  erişilebilirliği de eklemiş oldu.

 

Related posts

Android kullanıcıları telefonlarına artık Play Store dışından uygulama indiremeyecek !

Fatih Akgün

Apple, iOS 13.2.3 güncellemesini yayınladı

Fatih Akgün

A101 ve BİM ‘de Samsung Honor ve Xioami Telefonlar 5-6 Aralıkta

Fatih Akgün

Yorum Yap

Yepyeni bir Haberimiz Var    Haberi İncele Daha sonra bakarım