Teknolojix Haber
SOSYAL MEDYA

Artık Yüksek Erişimli Hesapların Konumlarını Facebook ve Instagram Gösterecek

Facebook, yeni aldığı kararla artık Instagram ve Facebook’daki yayınların ve yüksek erişimli hesapların konumlarını gösterecek. Facebook’un bu kararı şeffaflığı arttırmakla beraber kullanıcıların, gönderilerin ve hesapların güvenilirliğini sağlamayı amaçlıyor.

facebook instagram

Instagram ve Facebook’ta artık bir sayfadaki gönderilerin nereden yapıldığı ve hesabın nerede olduğunu gösterilecek. Yapılan açıklamada, yeni uygulamanın amacının kullanıcıların bir yayının gerçekliğini değerlendirmesini sağlamak olduğu bildirildi.

Facebook’un yeni uygulamasının duyurusu için Facebook Ürün Yöneticisi Anita Joseph ve Instagram Ürün Müdürü Georgina Sheedy-Collier bir blog yazısı kaleme aldılar. İkili, blog yazısında “Bu değişiklikler Facebook ve Instagram’da seçimleri koruma ve şeffaflığı artırma konusundaki geniş çabalarımızın bir parçasıdır” denildi.

ABD’de denenmeye başlayan Facebook ve Instagram’ın yeni uygulaması, kullanıcıların takip ettikleri hesaplar ve gönderilere karşı güvenlerinin artmasına neden olabilir. ABD’de şu anda devam eden yeni uygulamanın diğer ülkelerde ne zaman uygulamaya sokulacağı ise henüz belli değil.

 

Related posts

Twitter’dan Zaman Ayarlı Tweet Atma Özelliği

Fatih Akgün

Sosyal Medya Sayesinde Sizde Uyuyarak Para Kazanabilirsiniz

Fatih Akgün

İletişim Başkanlığı’ndan sosyal medya kullanıcılarına Corona virüsü uyarısı!

Fatih Akgün

Yorum Yap