Teknolojix Haber
UZAY ve SAVUNMA

ASELSAN 541 kişiyi daha istihdam etti

ASELSAN 541 kişiyi daha istihdam etti

ASELSAN 541 kişiyi daha istihdam etti

2020 yılı 0cak ayı itibarıyla ASELSAN 541 kişiyi daha istihdam etti. Böylece toplam çalışan sayısını 8 bin 106 kişiye çıkardı. İstihdamına devam ettirilerek yıl sonuna kadar toplam da bin 300 kişinin daha şirket bünyesinde işe alcağını duyurdu.
Türkiye’nin savunma ve haberleşme elektroniği kuruluşu olan ASELSAN (Askerî Elektronik Sanayi), Ocak ayından bu yana 201 mühendis, 307 teknisyen ve 33 uzman  işe alımını gerçekleştirdi. 

ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün, insan kaynaklarına ve kurum kültürüne büyük önem verdiklerini belirterek, “Geliştirdiğimiz her ürünümüz çalışanlarımızın hayalinin, emeğinin, tasarımının eseridir. 2020 gibi çok zorlu ve belirsiz bir yılda bile devletimizin gösterdiği kararlılık ve verdiği güveni referans alarak büyümeye devam ediyoruz. Sürdürülebilir iş planlarımızı kesintisiz bir şekilde uygulamaya devam edebiliyorsak bunu yüreğini ortaya koyarak çalışan kıymetli ASELSAN lılara atfederim. Ailemize katılan her yeni çalışma arkadaşımızla birlikte, en ileri teknolojiyi en güçlü takım olarak geliştirerek ülkemiz için, milletimiz için, milli menfaatlerimizin en büyük savunucularından biri olmaya devam edeceğiz” dedi.

2019 yılında yaklaşık bin 200 kişiyi ailesine katan ASELSAN ın, 2020 istihdam planlarında da herhangi bir değişikliğe gitmeyerek bin 300 ün üzerinde yeni çalışma arkadaşı işe alımını gerçekleştireceğini iletti.

Asle kurukuşu hakkında kısa bilgi:

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin haberleşme ihtiyaçlarının milli imkanlarla karşılanması için 1975 yılında kurulan ASELSAN; Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’na (TSKGV) bağlı bir anonim şirkettir. Türkiye’nin en büyük savunma ve haberleşme elektroniği kuruluşu olan ASELSAN; başta Türk Silahlı Kuvvetleri olmak üzere yurtiçi ve yurtdışı ihtiyaç makamlarının, haberleşme ve bilgi teknolojileri, radar ve elektronik harp, elektro-optik, aviyonik, insansız sistemler, kara, deniz ve silah sistemleri, hava savunma ve füze sistemleri, komuta kontrol sistemleri, ulaştırma, güvenlik, trafik, otomasyon ve sağlık teknolojilerine yönelik ihtiyaçlarını karşılayabilecek çok geniş bir ürün yelpazesine sahip bulunmaktadır. Geliştirdiği ürünlerini dünyanın dört bir yanına ihraç etmekte, yarattığı teknolojik çözümlerle güvenliği ve barışı sağlama adına hizmet vermektedir.

Kaynak: Hürriyet.com, Aselsan

Related posts

Facebook uzaya uydu gönderiyor!

Meryem ACAR

Gökbilimciler Ünlü Yıldızın Bir Sırrını Daha Çözdü

Vildan Çelik

Bir Bu Eksikti! NASA: Asteroit Rekor Hızla Dünya’ya Yaklaşıyor

Fatih Akgün

Yorum Yap