Teknolojix Haber
OYUN

Assassin’s Creed Legion

Assassin’s Creed serisi, Prince of Persia’dan sonra oyun dünyasının önemli oyunlardan birisi. Ubisoft seride tekrarlamaya başladığının düşünüldüğü sıralarda ise Origins ve Odyssey ile seriyi tekrar canlandırmayı başardı. Serinin takipçileri bir yandan Assassin’s Creed Odyssey ile maceralarına devam ederken, bir yandan da yeni oyunu beklemekteler.

Ortaya çıkan iddialara göre yeni oyunu 2020 yılı içerisinde görebiliriz. İsminini LEGİON olduğu tahmin edilen oyun, yeni nesil konsollarda oynanabileceği gibi şimdiki konsollarda da oynanabilecek.

Assassin’s Creed Legion oyununun yine İtalya’da geçeceği, İmparator Marcus Aurelius sonrasında tahta çıkan oğlu Commodus’un mücadelesine ve onu takip eden “Beş İmparator Yılı” olarak adlandırılan döneme şahitlik edeceğimiz gibi görünüyor. Tahmin edebileceğiniz üzere çok çalkantılı bir dönemde oynayacağız. İç savaş, suikastlar, entrikalar, ihanetler tam da bir Assassin için uygun ortam.

Oyunda yine iki karakterden, Cassius ve Lucia, birini seçeceğimiz ve bu karakterlerin Origins ve Odyssey’deki karakterler ile soy bağı bulunduğu söylenmekte. Esas hikayenin hangi karakter üzerinden ilerleyeceğine ilişkin bir bilgi maalesef yok, ancak Odyssey’den alıştığımız üzere hangisini seçersek seçelim benzer bir hikaye akışı söz konusu olacak. Yine tahmin edilebileceği üzere rol yapma öğeleri de bulunacakmış. Kelle avcısı ve kült sistemi de oyunda yer alacakmış, tabi bir miktar değişiklikle beraber. İddialara göre yeni oyun “Ancient Trilogy” olarak adlandırılan üçlemedeki hikayeyi tamamlayacak oyun olacak.

Her zamanki gibi bu iddialara temkinli yaklaşmakta yarar var. Kotaku’dan Jason Schreier da bu şekilde düşünüyormuş ve iddiaların çok da geçerli olmadığı düşünülmekte. Eğer, yeni Assassin’s Creed oyunu iddia edildiği gibi 2020’de çıkacaksa, hakkında yeni bilgiler edinmek için bir süre daha beklememiz gerek. 

Related posts

Philips Momentum 326M İncelemesi:

GÜLİN DİNÇ KÖYLÜ

eFootball PES 2020 UEFA EURO 2020 İçeriğinin Yeni Tarihi Belli Oldu!!

Fatih Akgün

Bookbound Brigade oyun incelemesi

Yorum Yap