Teknolojix Haber
OYUN

Assassin’s Creed: Valhalla Resmi Olarak Duyuruldu

Assassin’s Creed: Valhalla Resmi Olarak Duyuruldu

Assassin’s Creed: Valhalla resmi olarak duyuruldu. Fransız video oyun geliştiricisi ve yayımcısı Ubisoft, sır dolu açıklamalar ve heyecan dolu bir Twitch yayınından sonra Assassin’s Creed serisinin yeni oyunu olan Assassin’s Creed: Valhalla’yı resmi olarak duyurdu. Ubisoft tarafından yayınlanan aksiyon-macera video oyunu olan Assassin’s Creed serisine bir yenisi daha eklendi. Oyun Viking döneminde geçerek orijinal serinin birkaç yüzyıl öncesini konu alacak.Assassin’s Creed: Valhalla

Ubisoft, Twitch üzerinden yaptığı bir yayında yeni Assassin’s Creed oyunun temasını oyunseverler ile paylaşmıştı. Marvel ve DC ile iş birliklerinden tanınan ünlü sanatçı BossLogic yayında yeni Assassin’s Creed oyununu gösteren çizimi oyunun hayranları için yaptı. Yayında Boss Logic’in yaptığı çizim, Assassin’s Creed serisinin yeni oyununun iddia edildiği gibi Viking Çağı’nda geçtiğini oyunseverlere gösterdi. Ubisoft, canlı yayınlanan çizimden sonra Assassin’s Creed serisinin yeni oyununu resmi olarak duyurdu.

Assassin’s Creed: Valhalla İle Viking Dönemine Gideceksiniz

Ubisoft tarafından yapılan açıklamada yeni oyunun isminin Assassin’s Creed: Valhalla olduğu ve daha öncesinde anlaşıldığı gibi Viking Çağı’nda geçtiği belirtildi. Dokuzuncu ve on birinci yüzyıllar arasında yaşanan Viking Çağı, orijinal Assassin’s Creed döneminden 100 ile 400 yıl öncesinde geçiyor. Böylece yeni oyun sayesinde orijinal oyun sırasında Saklı Olanlar ve Kadimlerin Düzeni’nin nasıl Suikastçı Kardeşliği ve Tapınak Şövalyeleri Düzeni haline geldiğinin hikayesini göreceksiniz.Assassin’s Creed: Valhalla Yayınlanacak yeni oyunun ortamını oyunun hayranlarına göstermek amacıyla yapılan çizimde bir Viking savaşçısı, iki farklı sahneyi birbirinden ayırıyor. Viking savaşçısının sol tarafında uzun tekneleriyle denize açılmış Vikingler bulunurken, sağ tarafında ise Viking savaşçılarının İngiliz askerlerine saldırdığı görülüyor.Assassin’s Creed: Valhalla Çizimin ortasında bulunarak iki resmi birbirinden ayıran Viking savaşçısının elinde balta bulunuyor. Baltanın üzerine Suikastçılar Kardeşliği’nin sembolü çizilirken, Viking savaşçısının sağ omzunun üzerinde uçan bir kuzgun bulunuyor. Şimdilik kuzgunun, oyunda daha önce yer alan Senu ve Ikaros kartallarının sırasıyla Origins ve Odyssey’de yaptıkları keşif rolünü üstleneceği görünüyor. İskandinav mitolojisinde Odin’in gözleri olarak anlatılan kuzgunların, kuş bakışı bir görüş elde etmek için Valhalla’da kullanılması başarılı bir yaklaşım olduğunu gösteriyor. Assassin’s Creed serisinin beklenen yeni oyunu Assassin’s Creed: Valhalla’nın resmi fragmanının ilerleyen zamanda yayınlanması bekleniyor.

Assassin’s Creed Valhalla: Official Tease Yayınını Aşağıdaki Videodan İzleyebilirsiniz

 

Ayrıca NASA, Mercan Resiflerini Haritalandıracak Bir Oyun Geliştirdi adlı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Related posts

George Orwell’ın Hayvan Çiftliği Kitabı Oyuna Dönüşüyor! 

M. Büşra Kaya

Taş gibi oyuncu ekipmanı! Logitech Pro X oyuncu kulaklığı

Fatih Akgün

Türkiye’nin Oyun ve Gençlik Festivali Chapter, Evinize Geliyor!

Fatih Akgün

Yorum Yap