Teknolojix Haber
OTOMOBİL

Audi, Artemis projesini resmen başlattı!

Özellikle çevre kirliliği ve ekonomik sebeplerden dolayı otomobil üreticileri elektrikli araç üretimine önem vermeye başladı. Elektrikli otomobil konusunda öncü olmak isteyen Audi,  sürdüğü Artemis projesi ile gündeme geldi.

Audi, Artemis projesi ile liderliği hedefliyor.

Tesla’nın başarılı çalışmalarından sonra neredeyse tüm otomobil üreticilerinin elektrikli araç sektörüne bakış açısı değişti. Volkswagen’ın otonom sürüş sisteminden sorumlu olan Alex Hitzinger, Artemis projesinin başına getirildi.

Hitzinger’in, Volkswagen Grubu’na ait olan diğer şirketlerin kaynaklarından ve teknolojilerinden yararlanmasını sağlayacaklarını açıklayan yetkililer, yeni proje ile birlikte elektrikli araç konusunda öncü olmayı istediklerini belirtti.

Projenin 2024 yılına yetişeceğini söyleyen yetkililer, üretecekleri araçların yüksek verimli olacağının altını çizdi. Ekibin yeni bir ekosistem üzerine çalışacağını ve bunun neticesinde tüm kullanım senaryoları için farklı iş kolları oluşturacaklarını açıklayan yetkililer, günümüz standartlarının çok üstünde araç üreteceklerini söyledi.

Tesla’nın hazırda var olan internet üzerinden güncelleme, park yerinden otonom olarak aracı çıkarma gibi özellikleri düşünüldüğünde diğer şirketlerin bu konuda daha fazla çaba sarfetmesi gerekecek.

Şirket, araçlarını hangi platform üzerinden geliştireceğini henüz açıklamadı. Ancak daha önce geliştirilen elektrikli araç platformlarından MLB evo platformunun kullanılacağı tahmin ediliyor.

Audi CEO’su Markus Duesmann, “2029 yılına kadar toplamda 75 adet elektrikli araç modeli geliştirmeyi planlıyoruz. Volkswagen Grup olarak bu konuda mevcut projelerimizi sekteye uğratmadan otomobil pazarındaki yeni fırsatları değerlendirmek için çalışmalarımızı titizlikle yürütüyoruz.” dedi.

 

Related posts

Elektrikli Mini Cooper’ın Özellikleri Belli Oldu.İşte Fiyatları ve Özellikleri

Yasemin ACAR

İşte Aklınızı Başınızdan Alacak Özel Sürüm Audi RS7 Sportback: RS7-R

Fatih Akgün

Volkswagen Üretimi Durdurma Süresini Uzattı

Fatih Akgün

Yorum Yap