Teknolojix Haber
SEKTÖREL

AVM’ler Ne Zaman Açılacak?AVM’ler hakkında son dakika..

Türkiye koronavirüs tedbirleri kapsamında birçok kurum ve kuruluş kapatılmıştı. Genelgede düğün salonları, kafeler, kahvehaneler, spor salonları, gibi virüsün yayılmasını hızlandıran birçok kurum ve kuruluş geçici süreliğine faaliyetleri durdurulmuştu. Uygulamanın ne zaman biteceği ve bu iş yerlerinin ne zaman açılacağı henüz belli değilken Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD) Başkanı Hüseyin Altaş’tan alışveriş merkezlerine ilişkin flaş açıklamalar geldi. Mart ayının ikinci haftasında kapatılan alışveriş merkezlerinin kademeli olarak açılacağı duyuruldu. 

AVM'ler açılıyor mu? İşte yeni düzenleme!

İçişleri Bakanlığı’nın 81 il valiliğine gönderdiği “koronovirüs tedbirleri” konulu ek bir genelgeyle geçici süreliğine durdurulan alışveriş merkezleriyle ilgili yeni bilgiler geldi.

Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği (AYD) Başkanı Hüseyin Altaş,  AVM’lerde ne gibi değişiklikler görebileceği konusunda değerlendirmelerde bulundu.

AVM’LERDE KONTROLLÜ HAZIRLIK AŞAMASI

Ülkemizde koronavirüs salgını nedeniyle kapalı olan AVM’ler 8-15 Mayıs arasında kademeli şekilde açılmak için hazırlık yapıyor.

AVM’ler, 8 – 15 Mayıs tarihleri arasında kademeli olarak açılacak.

Türkiye’deki 436 AVM’nin çoğu, içlerinde yer alan market ve eczaneler hariç 1 aydan uzun süredir kapalı durumda.

Related posts

Google ve Apple El Sıkıştı; Virüsle Mücadelede Ortak Proje Yürütecekler!

Fatih Akgün

Mercedes Robotik Çağa Giriyor

Fatih Akgün

Türk Hava Yolları’ndan Tahliye Ücretleri Hakkında Açıklama

Fatih Akgün

Yorum Yap