Teknolojix Haber
SEKTÖREL YAŞAM

AVM’lerin Coronavirüs Kararı! Çalışma Saatlerinde Değişiklik

Alışveriş merkezlerinde çocuk oyun alanları kapatılacak, dezenfekte çalışması yapılacak.

Çalışma saatleri 12.00-20.00 olacak.

Alışveriş merkezlerinde 10.00-22.00 olan açılış kapanış saatleri 12.00-20.00 olacak. Çocuk oyun alanları kapatılacak, dezenfekte çalışması yapılacak.

Türkiye’de coronavirüs önlemleri kapsamında maçlar seyircisiz oynanıyor. Toplantılar, davetler, yürüyüş etkinlikleri iptal edildi. Okulların bir haftalık ara tatili öne çekilirken, 1 hafta da uzaktan eğitim uygulanacak.

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Altaş şu değerlendirmelerde bulundu:

“İnsanların dokunduğu ne kadar yer varsa özel olarak müdahale ediyoruz. Merdivenlerden tuvaletlere kadar her yer didik didik özel dezenfeksiyon ürünleri ile detaylı bir şekilde temizleniyor. AVM çalışanları ile ziyaretçilerini de coronavirüs ve önlemlerle ilgili bilgilendirmeye özen gösteriyoruz” demişti.

“AVM’lerimize kiracılarımızla da görüşerek öğlen 12.00 ila akşam 20.00 saatleri arasında geçerli olacak esnek çalışma saati uygulaması için tavsiye kararı alınmıştır. Ancak bu tavsiye kararının istihdamı olumsuz etkilememesi için yıllık izinler kullandırılarak bu uygulamanın yapılması önerilmiştir. Bu sayede AVM’lerdeki çalışanlarımız için de birbiriyle temas etmeyen ayrı gruplar oluşturarak; hizmetin hem hijyenik hem de kesintisiz devam etmesini sağlayacağız. Bu uygulama ile AVM çalışanlarımızın sağlığını korumayı hedefliyoruz.”

Related posts

Apple, Türkiye’de Hepsiburada ile Anlaştı

Yasemin ACAR

İki Bakan’dan Ortak Açıklama! Okul tatili uzayacak mı?Okullar ne zaman açıklacak?

Meryem ACAR

Son Dakika: Türkiye’de Koronavirüsten 73 Can Kaybı Daha! iŞTE Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu

Yasemin ACAR

Yorum Yap