Teknolojix Haber
MOBİL

Bakalım bu yılın ilk 6 ayında en çok satan hangi model oldu??

Araştımalar sonucunda 2020’nin ilk yarısında en çok satan akıllı telefonları tespit edildi. Yapılan araştırma, bu yılın ilk yarısının en popüler telefonunun iPhone 11 olduğunu gözler önüne seriyor. Apple’ın son amiral gemisi telefonu, yılın ilk yarısında 37,7 milyon adet satmayı başardı.

ABD merkezli teknoloji devinin geçtiğimiz yıl duyurduğu iPhone 11, pek çok teknik eleştirmeni memnun etmemişti. Ancak kullanıcılar için durum pek de böyle değil gibi görünüyor. Çünkü Omdia isimli bir şirket tarafından yapılan son araştırmalar, iPhone 11’in 2020’nin yılının ilk yarısında en çok satılan telefon olduğunu gözler önüne seriyor. Bu durum, iPhone 11’in 2020’nin ilk yarısındaki en popüler telefon olduğunun bir göstergesi.

Omdia’nın raporuna göre Apple, bu yıl tahmini olarak 37,7 milyon iPhone 11 satışı gerçekleştirdi. Bu satış rakamı, geçen yılın en çok satan telefonu iPhone XR’dan 10,8 milyon daha fazla. Araştırma, koronavirüs pandemisine rağmen azalan talebin bile Apple’ın satışlarını düşürmediğini gözler önüne seriyor.

iPhone 11’in bu satış rakamlarına ulaşmasını sağlayan temel neden, başlangıç fiyatının uygun olması

Apple, iPhone 11’i duyururken bu akıllı telefonun başlangıç fiyatını iPhone XR’dan 50 dolar daha daha ucuz olarak açıklamıştı. İşte Omdia, Apple’ın bu fiyat politikasının iPhone 11’in yılın ilk yarısında en çok satan telefon olmasını sağlayan en temel neden olduğunu söylüyor. Yani kullanıcılar, iPhone 11’in sunduğu donanım yeniliklerine uygun bir fiyat karşılığında ulaşabildikleri için bu akıllı telefonu tercih ettiler.

2020’nin en çok satan ikinci telefonuysa Samsung Galaxy A51 oldu

Omdia tarafından yapılan araştırma, 2020’nin ilk yarısında en çok satan diğer telefonları da ortaya koyuyor. Buna göre listenin ikinci sırasında 11,4 milyonluk satışla Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un orta segment cihazı “Galaxy A51″i görüyoruz. Bu telefonu sırasıyla Redmi Note 8 (11 milyon), Redmi Note 8 Pro (10,2 milyon), iPhone SE (2020 – 8,7 milyon), iPhone XR (8 milyon), iPhone 11 Pro Max (7,7 milyon), Redmi 8A (7,3 milyon), Redmi 8 (6,8 milyon) ve iPhone 11 Pro (6,7 milyon) takip ediyor.

2019 ve 2020’nin ilk yarılarında en çok satan akıllı telefonları

Apple’ın son dönemlerde yüzünün güldüğünü açıkça ortaya koyuyor. Üstelik şirket, yeni bir iPhone modeliyle tüketicilerin karşısına çıkmak için de artık gün sayıyor. iPhone 11’den çok daha gelişmiş olması beklenen iPhone 12 serisi, tasarımıyla da kullanıcıların ilgisini çekmeyi başaracak gibi görünüyor. Görünüşe göre Apple, akıllı telefon sektöründeki yerini sağlam bir şekilde korumaya devam edecek.

Satış rekorları kıran ilk 2 modelin videosunu da izlemeyi unutmayın..

iyi seyirler..

iPhone 11 vs Samsung Galaxy A51

Related posts

ZTE Axon 20 5G vs OnePlus Nord Kıyaslama

Fatih Akgün

Ebeveyn Denetimlerinde iPhone ve iPad Nasıl Kullanılır?

Meryem ACAR

Huawei Iphone Abd Çin Savaşı Hız Kesmiyor

Kerem Sabuncu

Yorum Yap