Teknolojix Haber
OYUN

Bakan Varank Yerli Oyunlara Ne Kadar Destek Verildiğini Açıkladı!

Peak Games son günlerde Türkiye’nin en çok konuşulan şirketi. Bunun sebebi Zynga tarafından satın alınan oyun şirketinin ülkemizdeki ilk Unicorn olması. Yatırım dünyasında en az 1 milyar dolar değerlemeye ulaşan girişimlere ‘unicorn’ adı veriliyor. Birkaç gün öncesine kadar Türkiye’de 1 milyar dolar değerlemeye ulaşmış bir girişim yokken, Trendyol ve Yemeksepeti en yakın örneklerdi.

Bakan Varank yerli oyunlara verilen desteği  twitter üzerinden açıkladı!

Geçtiğimiz yıl onlarca TV kanalında aynı anda yayınladığı reklam ile gündeme gelen Peak Games, ABD merkezli oyun devi Zynga’ya 1.8 milyar dolar karşılığında satıldı ve böylece ülkemizdeki en değerli girişime dönüştü.

Bu satış sonrasında ülkemizde benzer girişimlere verilen destek en çok merak uyandıran konulardan birisine dönüştü. Beklenen cevap Mustafa Varank’tan geldi. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Twitter hesabında yaptığı açıklamada oyun sektöründeki start-up’lara son 10 yılda 426.7 milyon lira destekte bulunulduğunu açıkladı. Bakan Varank sözlerine şöyle devam etti;

Kişi başı 1.7 milyon lira gelir ile en yüksek katma değere sahip oyun sektörümüzde yer alan firmalarımızın yaş ortalaması 6.5 Gençler hayallerinizin peşinden koşun, biz size yetişeceğiz.

Related posts

Avrupa ve Ortadoğu’nun En Büyük E-spor Merkezi İstanbul’da Açıldı

Fatih Akgün

Yalnızca 100 Adet Üretilen, 24 Ayar Altın Kaplamalı PlayStation 5

Fatih Akgün

Anker Soundcore Strike 3 Kulaklık

Fatih Akgün

Yorum Yap