Teknolojix Haber
YAŞAM

Bankalar saat kaçta açılıyor kaçta kapanıyor?

Ülkemizde corona virüsü tedbirleri kapsamında banka çalışma saatleri değişti. Türkiye Bankalar Birliği banka çalışma saatleriyle ilgili yeni kararını tüm kamuoyuna duyurdu. Peki bugün bankalar saat kaçta açılıyor ve kaçta kapanıyor? İşte 2020 banka çalışma ve mesai saatleri

BANKALAR SAAT KAÇTA AÇILIYOR SAAT KAÇTA KAPANIYOR?

Ülkemizde görülen coronavirüsü sebebiyle banka çalışma saatlerinde değişiklik yapıldı. Banka işleri olan vatandaşlar bankalar saat kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor sorusuna yanıt aramaya başladı.

BANKA MESAİ SAATLERİNDE DEĞİŞİKLİK

Koronavirüsün yayılması ile birlikte bankalar kendi çaplarında tedbir alırken, Türkiye Bankalar Birliği tüm bankaların mesai saatlerine yönelik tavsiye kararı aldı.

TBB’nden bankalara gönderilen tavsiye kararında yeni mesai saati 12.00 ile 17.00 arası olarak belirlendi.

Bankalar Birliği’nin açıklaması aynen şöyle:

Toplum sağlığının korunmasi icin Hükümetin, TC Sağlık Bakanlığı’nın ve Dünya Sağlık Örgütü’nün talimatları ve açıklamaları çerçevesinde, müşterilerin bankacılık işlemlerini sağlıklı olarak ve aksamadan sürdürebilmelerini teminen gerekli önlemler uygulanmaktadır.

Bu çerçevede, Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu tarafından, takdiri üyelere ait olmak üzere, tavsiye niteliğindeki aşağıdaki kararlar alınmıştır:

Müşterilere doğrudan hizmet veren şubeler ve hizmet birimlerinin çalışma saatleri ile müşteri kabul saatleri 12:00-17:00 olarak belirlenmiştir.

İsteyen bankalar, çalışma ve müşteri kabul saatlerini esnek olarak belirleyebilecektir, bankalar, şubelerin ve hizmet birimlerinin çalışma ve müşteri kabul saatleri hakkında müşterini bilgilendireceklerdir, şube ve hizmet birimlerinde yakın temasın ve kalabalık ortamın oluşmasının önlenmesine yönelik gerekli tebdirler alınabilecektir, yüksek rikli ve kalabalık alanlardaki şubeler hizmet dışı tutulabilecektir, bankacılık hizmetlerinin dijital ortamlardan yapılması hususunda alternatif hizmet kanallarından kesintisiz hizmet verilmeye devam edilecektir

Müşterilerimizin bankaların açıklamalarını takip etmeleri, işlemlerinde dijital kanalları kullanmaları salgınla mücadeleye çok önemli destek olacaktır.

Kamuoyunun, toplum sağlığının korunması ve sürdürülmesi açısından zorunlu görülen bu önlemleri ve uygulamaları anlayışla karşılayacağına, bu sayede salgının yayılmasının önlenmesine birlikte katkı sağlayacağımıza inanıyoruz

Kamuoyunun bilgisine sunulur

Saygılarımızla,

Türkiye Bankalar Birliği

Related posts

Beyrut patlamasında neden mantar bulutu oluştu?

Büşra Seyhan

Türk Hava Yolları’ndan 23 Nisan’a Özel Uçuş!

Fatih Akgün

Para Transferini 7/24 Mümkün Kılacak Yeni Sistem: FAST

Nihal Sanlı

Yorum Yap