Teknolojix Haber
DONANIM MOBİL

Beklenen mobil özellik haberi Google’dan nihayet geldi

Bir süre önce Google Sesli Asistan özelliği için yeni özellik ekleyen şirketin mobil tarafı için de beklenen özelliği nihayet tam anlamıyla geliyor. Google birçok güncelleme ile şu an kullanıcılarını memnun ediyor. Google telefon dostu özellik ile mobil olarak siteler arası gezme deneyimini arttırarak büyük bir kolaylık sağlaycak.

Google telefon dostu özellik ile kullanıcılarına kolaylık sağlayacak

Google, 2016 yılından beri internet sitelerini kullanıcılara listelerken telefon dostu bir deneyim sunmaya çalışıyor. Telefonlar için optimize edilmiş siteleri öne çıkaran Google, bu özelliği birkaç yıldır geliştirmeye çalışıyor.

Denediği mobil dizin özelliği ile şirket, mobil olarak yapılan aramaların çoğunu  sabit hale getirmişti. Yıllar içinde ve yavaş seyreden bu özellik için son durağa gelindi.

Mobil özelliği son aşamada görmemiz için Eylül ayını işaret eden Google, belirlenen tarihten itibaren tüm internet sitelerinin mobil sürümlerini endekslemeye başlayacak.

Google daha önce zaten mobil cihazlara yönelik endeksleme kullanıyordu ancak bu değişiklik ile birlikte telefon dostu dizine ekleme işlemini tüm alan adlarına uygulama kararı aldı. Bu da mobil uyumlu bütün internet sitelerinin telefonlarda daha sabit bir şekilde çalışmasını sağlayacak anlamına geliyor.

Google mobil dizin özelliği için Eylül’ü işaret ediyor

Şu ana kadar geçen sürede ise Google arama sonuçlarında gösterilen sitelerin yüzde 70’ni uyumlu hale getirdiğini aktaran şirket bunu yüzde 100’e kadar çıkartmayı hedefliyor. Şirket hedefleri için titizlikle çalışmaya devam ediyor.

Google , 2016 yılında, siteleri telefon dostu sayfalara göre sıralayan mobil dizin özelliğini denemeye başlamıştı ve şirket , aramalarının çoğunu 2018’de mobil uyumlu hale getirdi.2019 yılına kadar gerçekleşen gelişmeler ile son noktaya gelen mobil dizin özelliği eylül ayında kullanıma tam anlamıyla giriyor olacağı öngörülüyor.

Related posts

Nisan Ayında En Çok İndirilen Uygulamalar Belli Oldu!

Fatih Akgün

Üçlü Kamera Sistemi… 

Meryem ACAR

Apple, 2019’da iPhone’lara En Çok İndirilen Uygulamaları

Yasemin ACAR

Yorum Yap